Ново безплатно мобилно приложение дава огромни възможности на музиканти и други артисти да контактуват помежду си, да обявяват събития или да търсят партньори за даден проект.
Платформата се нарича Jamming! Find&Play и цели да преобрази начина, по който музикантите контактуват с глобалната музикална общност и развиват музикалната си кариера.
"Създателите са професионалисти, които с годините са идентифицирали проблемите или нуждите на музикантите – обясни БНР-Радио София Лилия Бонева, съосновател на платформата. – Но всъщност музикалната индустрия е съпътствана и от други артистични дейности и платформата ще помогне и на изпълнителни продуценти, видео- и тонрежисьори, DJ, танцови и музикални формации, хореографи, художници, фотографи, мениджъри, актьори, композитори, текстописци, дори татуисти, а така също и на музикални училища, клубове, зали, репетиционни, фестивали и всякакви други бизнеси и услуги свързани с музиката в България и по целия свят. Вярваме, че музикантите имат нужда от друга, по-профилирана среда, която да ги улесни в комуникацията си."
Всеки може да изтегли Jamming! Find&Play, да си направи профил по начин, който прецени, да прибави линкове към собствени канали или проекти.
В платформата се публикуват и обяви за работа, има и секция Новини – например за музикални събития или промени в закон в дадена страна, отнасящ се до творческите гилдии и регулации на правата.
Можем да бъдем открити от цял свят, да публикуваме обяви за концертите, които правим като организатори или участници
"Настоявах и България да присъства, включително и с езика за регистрация, да се види, че и у нас се прави и има хубава музика. Както обичам да казвам, искаме да предоставим най-различни възможности и услуги на клик разстояние. В същото време сме отворени за предложения за подобряване на платформата", допълни Лилия Бонева.
Чуйте разговора на Гергана Пейкова.
Облачността над страната ще се задържи значителна, като по-съществени разкъсвания ще има в часовете преди обяд. В следобедните часове отново на много места ще превали краткотраен дъжд, в отделни райони с гръмотевици. Вятърът временно ще се ориентира от север-североизток, ще е слаб, в източните райони до умерен. Минималните температури ще бъдат..
На 3 април тазседмичните коментатори във "Форум" Иван Господинов - председател на УС на сдружение "Образование без раници", и Стоил Цицелков – социален и културен антрополог, от "Обединение Честни избори" (ОЧИ), разсъждаваха по следните теми: Доброволчеството в България. Защо трансплантациите на органи у нас още не могат да стигнат..
Няма съществен спад на донорските ситуации в България. Запазва се тенденцията от последните години. През 2024 г. има малко по-малко, отколкото през по-миналата година, заради случаи в края на 2023-та . През миналата календарна година у нас са трансплантирани органи на 34 души след 16 донорски ситуации . Получавали сме предложения на..
Младежкото доброволчество в България е популярно в по-малка степен, спрямо процента младежи, които полагат доброволен труд в другите европейски страни. В опит да повиши доброволческите навици и интереса към каузите с идеална цел, фондация "От нас зависи“ постави началото на инициативата "Дай 5!“ през 2024 г. В това време организацията..
В средата на годината се очаква Столичният общински съвет (СОС) да приеме нова наредба за общинските жилища . Предстои документът да бъде качен за публично обсъждане , след което да бъде обсъден и от ресорните комисии, за да може да се приложи по-добра и успешна социална политика в тази посока. Общински съветници, участвали в създаването на..
Певицата Велека Цанкова и Ивайло Манев разказаха за втория албум на формацията "Новините в джаза" , който се нарича "Шипков мармалад" . Барабанистът Ивайло Манев разкри своята връзка с формацията. "С колегите бяхме студенти на Михаил Йосифов и той още от тогава ни покани да работим с него. За тези три години създадохме много музика,..
Годишнина от рождението на арх. Никола Лазаров и Световния ден на културното наследство, както и празника на София по повод обявяването ѝ за столица, са причините за откритата изложба "Архитектурното наследство на София" с творби на ученици , възпитаници на две паралелни гимназии - Националната гимназия за приложни изкуства Св. Лука” и..