"Аз през живота си нямах много достъп до мъжката енергия, често съм бил в женски компании и моят път ме прекара през това аз да усетя, че имам нужда от мъжко присъствие. Оттам започнах да се интересувам дали има мъжки кръгове за споделяне. Включих се в такъв на Васко, той го водеше, там се запознахме и сближихме. Започнах да правя хака денс обучения, които да проявяват мъжката сила, да можем да се съберем, да си споделим, да усетим тази подкрепа, да се развикаме, да влезем в единно действие и да отпуснем малко този стрес, който доста от мъжете носят на плещите си", разказва Велин Марков.
"Много пъти съм усещал, че това, от което най-много има нужда един мъж във връзката си с една жена е да чувства, че тя го уважава. Че вярва в него и го подкрепя. Тогава мъжът е готов и склонен на това да повдига планини и да "дръпне луната" за нея", добавя Васил Калудов.
Той разказва, че в обученията, които е водил преди време за емоционална интелигентност и личностно развитие, много по-голяма част от участниците са били жени. Съдейки по себе си, той забелязва, че зад цялата фасада от непоклатимост, решителност, твърдост у един мъж се крие емоционален свят, който е изпълнен със срам, страх и несигурност и този свят няма как да излез, точно заради срама и клишето за "силния" пол.
"Аз от много малък се интересувам от такъв тип литература. Моята връзка с моя баща също е била доста трудна през годините и може би в моето лично търсене "какво означава да бъда мъж", как да отговоря на този въпрос, за мен самия и къде мога да намеря пространство да изразя самия себе си по-автентично, без да чувствам, че мога да бъда отхвърлен, осмян, подигран и просто да бъда себе си, така попаднах в мъжка група", разказва своята история Васил Калудов.
В началото той е бил просто участник, но още от първата среща е разбрал, че и той може да води подобна група.
"Една ефективна мъжка група се случва, когато хората споделят през сърцето, а не през ума", казва още Калудов и добавя, че в такива групи се практикуват и различни движения, дишания и други упражнения, които да помогнат на мъжете да "влязат в телата си" и да говорят през сърцето, а не през ума.
Повече за мъжките групи чуйте в звуковия файл.
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..
Световният бас и дипломиран академичен художник се заглежда в Анна-Мария още когато е ученичка в балетното училище и танцува малки роли в операта. Но изчаква осем години да порасне, за да я покани на среща. Така започва любовната история между Никола Гюзелев и съпругата му. Не им достига по-малко от месец, за да отпразнуват 30-ата годишнина..
Колко често необвързаните българи излизат на реални срещи? Проучване на българска мачмейкинг платформа, обхващащо над 5000 необвързани мъже и жени на възраст между 25 и 45 години, разкрива интересни, но и малко обезкуражаващи тенденции. Повече от Радослава Карамихалева, мачмейкър: "При нас срещите се случват на живо. Задаваме въпроси, от които..
Подари любов на българските баби и дядовци за Коледа с фондация " Дари храна, дари любов ". Как - разказват доброволците Галена Ганчева и Димитър Костадинов: "От самото начало познавам една от основателките на фондацията и нямаше как да устоя да не се включа. Учехме се в хода на случващото се. Доброто е заразно, цялото нещо ни сближи." (Галена) И..
Как България попадна в книгата на Гинес с нов рекорд, поставен в София Нов световен рекорд беше поставен в София преди броени дни. 440 човека играха едновременно през смартфоните си една от най-старите видео игри в историята на човечеството – играта Понг. Това се случи по време на гейминг събитието GAME ON на 24 ноември, в което се включиха някои от..
Националният военноисторически музей кани всеки уикенд на коледна образователна игра „Мисия разузнавач – Спаси Коледа“ за седма поредна година. Подробностите от Славея Сурчева, връзки с обществеността НВИМ: "Коледният дух завладя екипа на музея - играта е изключително любопитна. Тя е за групи ученици и за семейства. Продължава около час и половина,..