В предаването “Добър вечер, София“ певицата Елина Дашина представи новата си песен "Don`t Let It Go".
“Музиката създадохме заедно с Павлин Бъчваров – един от емблематичните пианисти на група PIF, който е мой състудент. С него направихме един различен от първоначалния аранжимент, който беше предимно в джаз стилистика. Влязохме в студио и записахме тази песен преди много години. Впоследствие слушайки я, реших, че мога да я пресъздам по-добре", отбеляза Дашина.
Тя разкри, че от няколко години работи съвместно с музикалния продуцент, текстописец, композитор, изпълнител и ментор Боян Христов, който подарява на песента нов аранжимент.
"Бях много изненадана от различната музикална стилистика на песента, която той беше пресъздал, и решихме да я запишем в този нов вариант. Боян изпя беквокалите, тромпетите са на Тодор Бакърджиев, Йолина Чолакова – цигулките", поясни Елина Дашина, която презаписва вокалното звучене и така се появява крайният продукт на песента “Don`t Let Go“.
"Беше много забавен процес и бяхме много щастливи от резултата."
Песента е на английски език, но има и вариант на български - дебютната песен на певицата "Идваш в съня ми".
Да запазим любовта в сърцата си, въпреки, че понякога хората се разминават в живота и дори ако даден човек вече не е част от живота ни, да запазим хубавите чувства и възможността да продължим да обичаме и да се радваме на живота - гласи посланието на песента.
"В момента се занимавам и с преподавателска дейност. Заела съм се с нелеката и отговорна задача да предавам натрупаните от мен знания и умения, като човек с богат музикален опит, на подрастващото поколение. Преподавам “История на музиката“ и пиано в една гимназия и се срещам всекидневно с прекрасни ученици, които ме мотивират и в чиито очи се оглеждам. Те са барометър за това, как се справяш, отразяват всяка емоция, която преживяваш", коментира с вълнение Елина Дашина.
Разказът ѝ за преподаването и общуването със своите ученици, за умението да даваш максимума от себе си в това, на което си се посветил, чуйте в разговора в звуковия файл.
На 3 април тазседмичните коментатори във "Форум" Иван Господинов - председател на УС на сдружение "Образование без раници", и Стоил Цицелков – социален и културен антрополог, от "Обединение Честни избори" (ОЧИ), разсъждаваха по следните теми: Доброволчеството в България. Защо трансплантациите на органи у нас още не могат да стигнат..
Няма съществен спад на донорските ситуации в България. Запазва се тенденцията от последните години. През 2024 г. има малко по-малко, отколкото през по-миналата година, заради случаи в края на 2023-та . През миналата календарна година у нас са трансплантирани органи на 34 души след 16 донорски ситуации . Получавали сме предложения на..
Младежкото доброволчество в България е популярно в по-малка степен, спрямо процента младежи, които полагат доброволен труд в другите европейски страни. В опит да повиши доброволческите навици и интереса към каузите с идеална цел, фондация "От нас зависи“ постави началото на инициативата "Дай 5!“ през 2024 г. В това време организацията..
В средата на годината се очаква Столичният общински съвет (СОС) да приеме нова наредба за общинските жилища . Предстои документът да бъде качен за публично обсъждане , след което да бъде обсъден и от ресорните комисии, за да може да се приложи по-добра и успешна социална политика в тази посока. Общински съветници, участвали в създаването на..
Певицата Велека Цанкова и Ивайло Манев разказаха за втория албум на формацията "Новините в джаза" , който се нарича "Шипков мармалад" . Барабанистът Ивайло Манев разкри своята връзка с формацията. "С колегите бяхме студенти на Михаил Йосифов и той още от тогава ни покани да работим с него. За тези три години създадохме много музика,..
Годишнина от рождението на арх. Никола Лазаров и Световния ден на културното наследство, както и празника на София по повод обявяването ѝ за столица, са причините за откритата изложба "Архитектурното наследство на София" с творби на ученици , възпитаници на две паралелни гимназии - Националната гимназия за приложни изкуства Св. Лука” и..
Международният проект SAFER прилага иновативен подход към обучение по пътна безопасност за млади хора и овластяване на преживели автомобилни катастрофи и в България. Проектът е базиран на много данни с истории на хора, пострадали или загубили живота си при автомобилна катастрофа, следвайки добър пример от Словения. "В България..