Да се въведат защитни регулации за размера на наемите и контрол върху пазара на наеми. За това се настоява в Резолюция на Изпълнителния комитет на Европейската конфедерация на профсъюзите, цитирана от КТ "Подкрепа".
В документа се изисква и по-сериозна защита на наемателите от експлоатация и злоупотреби, както и налагане на възбрани за увеличаването на наемите, настояват още синдикатите. Според тях Европа е изправена пред жилищна криза. Твърде много европейски граждани се борят да си намерят прилично и достъпно място за живеене.
В същото време цените и наемите на жилищата нарастват с по-бързи темпове от доходите на домакинствата. Те засягат непропорционално средствата, с които разполагат работещите, пенсионерите и техните семейства.
Качеството на жилищното настаняване твърде често е неадекватно, в много случаи то уврежда живота и здравето на обитаващите. Такъв пример са нехуманните условия, в които са поставени хиляди земеделски работници, живеещи нелегално в места без течаща вода и електричество, се казва още в резолюцията.
На фона на тези данни, жилищният сектор реализира главоломни печалби, чрез спекулации, в полза на богатите собственици и на инвестиционните фондове. Така малцина получават все по-големи печалби от жилищния пазар, докато много хора се борят да намерят подходящо настаняване и да свържат двата края.
В края на работната седмица коментаторите във "Форум" – политолозите Георги Киряков и Светлин Тачев, се спряха на следните теми за разсъждания и дискусия: "Локалите" "Къде са родителите! Къде са органите на реда? Къде е контролът? Този феномен, този псевдобунт е резултат от безпътица. Това не е игра, а социален и психологически проблем...
В предаването "Ритъмът на столицата" поставяме акцент върху демографския профил на работната сила в България с проф. Кремена Маринова от Института за изследване на населението и човека (ИИНЧ) при БАН. Тя разгледа тенденциите в развитието на 5 ключови демографски параметри на работната сила през периода 2016-2023 г. През целия период..
Факултетът по масови комуникации и журналистика стана на 50 години и продължава да бъде символ на отговорност и развитие. “Това е една от най-старите специалности на Софийския университет. Много дълго време СУ беше единствената академична институция, която обучаваше журналисти. По-късно влезе и специалността “Връзки с обществеността”, малко след..
Стопанският факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" отбелязва 35 години от своето възстановяване. Днес той е сред утвърдените и признати бизнес училища на световната карта, водещо учебно заведение в областта на икономиката и управлението, подготвяйки поколения успешни професионалисти и лидери. "Успехите дотук са естествен..
Младият певец Борис Христов гостува в “Добър вечер, София“ и представи своя нов сингъл "Day By Day" . "Една вечер, преди повече от година и половина, докато заспиваше, синът ми ме помоли да му изпея приспивна песен . Желанието му беше тя да бъде тъжна. Попитах какво означава тъжна песен , отговори песен на която хората плачат ",..
След кратка пауза, която звучи по-скоро като натрупване на напрежение, идеи и сурова енергия, J. PANK /Йордан Панков/ се завръща с новата изложба „Back in Game”, която заявява ярко присъствие. Изложбата представя едно състояние на духа, визуален вик и артистичен рефлекс към едно време, което не търпи застой и спокойствие. С типичната за художника..
В Истанбул (Турция) започнаха разговори за мир между Украйна и Русия като Щатите заявиха, че нямат високи очаквания от срещите. За Вашингтон пробив би могъл да има само ако президентът Тръмп и руския му колега Владимир Путин се срещнат. В Истанбул са първите преки разговори между Украйна и Русия от 2022-ра година насам. Те се случват след..