На 24 октомври публиката ще има съкровена среща с обичания актьор на Камерна сцена “Сълза и смях“ в представлението “Скрити лимонки“ на режисьора Николай Поляков, което по думите на актьора представлява дамско представяне в шест монолога но…"режисьорът реши, че трябва да има един мъж, който да е въвеждащ в цялата обстановка. Играем го почти една година с доста голям успех, салоните са пълни, а публиката мисля, че е много доволна", посочи Пламен Манасиев.
"Невинно малко убийство" отново с негово участие, ще можем да видим на 29 октомври в “Театро“.
"Това представление го играем вече втора година, но с малки промени в актьорския състав от миналата година – на мястото на Неда Спасова и Дария Симеонова, поради майчинството на Дария, влезе Дениза Павлова, изключително талантливо момиче от младите попълнения и надявам се отново залата да е пълна", коментира актьорът от театър "София".
"Думата „дом“ е точна, защото през годините съм прекарвал повече време в театъра, отколкото вкъщи. Сега сме леко като бездомни... Слава Богу, че колегите от другите театри, в които играем – Театър „Българска армия“, Младежкия театър, „Сълза и смях“, "Театро", подхождат с голямо разбиране към това, че сме в ремонт и имаме нужда да играем и репетираме. Отнасят се много колегиално, дават ни възможност, използваме всяка дупчица в програмата им, за да се вместим и да сложим нашите представления", подчерта актьорът. Разбира се, покрай всеки ремонт не липсват и предизвикателства, такива има и при актьорите – за тях ще чуете в разговора.
Всичко започна много случайно в ученическите ми години, когато бях в гимназията, в първи подготвителен курс. Посетихме представление на една прекрасна бургаска детска театрална трупа, с ръководител Димитър Еленов - страхотен човек, режисьор. Представлението „Вие ли сте обитателите на земята“ ни хареса страшно много. Тогава 40-50 човека от различните класове решихме да си направим драм-състав в училището. Директорката каза, че е невъзможно, но ще потърси вариант. Тогава започнах в новосформирания драм-състав в Младежкия дом на Бургас, при актьора Емил Марков, на когото и досега казвам “учителю“ - разказа Пламен Манасиев.
В началото той възприема всичко като развлечение, приятен начин за уплътняване на времето, но след завършване на гимназията решава, че ще кандидатства във ВИТИЗ (днес НАТФИЗ), сред 1500 души за 30 актьорски места. Първоначално е скъсан във втория кръг и претърпява разочарование.
"Драма, от една страна в семейството, и лична... Почти се бях отказал, но в казармата срещнах съученици от гимназията, които вече бяха влезли във ВИТИЗ. Те ме убедиха и кандидатствах отново", разказа актьорът.
Започва да учи през 1986 година в класа на проф. Николай Люцканов, когото определя като “брилянтен преподавател с отношение към всеки, режисьор, човек ерудит“. През 1990-а завършва театралната академия и се явява на конкурс в театър “София“, на чиято сцена се изявява и до ден-днешен.
Като повечето неща в живота му, и това става случайно - разкри актьорът. През 1992 г. гласът му впечатлява режисьор, присъствал на негово представление. Отива на проби в БНТ.
По негови думи, попада на екип, който е доста напред с материала, сред вече изявени имена като Иван Танев, Васил Бинев, Милена Живкова, Таня Димитрова, Силви Русинов, "хора, които от години работят в тази сфера и за тях няма никакви тайни в дублажа".
Какво се случва и как продължава нататък, чуйте увлекателния разказ на актьора с кадифен глас, Пламен Манасиев в звуковия файл.
Случаите на тежки стомашно-чревни разстройства в Банско не намаляват. През личните лекари са минали десетки хора с едни и същи симптоми. Основната версия на хората в града е, че масовото заразяване е от водата. По-рано днес екипи от РЗИ и служители на ВиК-Благоевград са взели проби от водата. “Не можем да говорим за епидемия в Банско”, каза за БТА..
Ученици от 95-о столично училище, вдъхновени от своята преподавателка по история, са открили един много интересен и атрактивен начин да пресъздадат усвоеното от митологията на древна Елада в социалната мрежа . Те създават профили на древногръцки божества или умалени модели на египетски пирамиди в съвременен контекст, като в ролята на..
По повод Световния ден на книгата и авторското право - 23 април, Нов български университет провежда инициативата "Пътуващи книги", в рамките, на която ще бъдат "освободени“ 30 нови заглавия. Събитието се организира от библиотеката на НБУ, за която 2025 г. е юбилейна – навършват се 30 години от създаването й. Инициативата "Пътуващи книги"..
Над 15 000 деца са открили своя любима книга, прочетена от известни личности и успели българи, участвали в “Походът на книгите“ . За поредна година МОН подкрепя инициативата на Асоциация “Българска книга“, която традиционно се провежда от 2 до 23 април . В нея участват знакови лица от различни сфери на културния, спортния и обществения живот в..
Фабриката за идеи, Обсерваторията по икономика на културата, Българската музикална асоциация и Креатех България организират кръгла маса на тема "Културата, изкуствата, културните и творчески индустрии – важен фактор за развитието на регионите и ролята на общинските власти в извеждането им като приоритет на местните политики ". Домакин е..
Свалянето на доверието от страна на "Спаси София" към столичния кмет Васил Терзиев няма да промени коренно дейността на общинските съветници, коментира пред БНР-Радио София Димитър Петров от "Продължаваме промяната" . В Столичния общински съвет (СОС) групата ПП-ДБ-СС няма достатъчно членове за мнозинство и това е проблем за вземане на..
От 10.30 ч. до 14.00 ч. се ограничава движението в посока София от 8-и км до км 0 на АМ "Хемус“, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура“. Причината е геодезическо заснемане във връзка с предстоящо изработване на технологичен проект за ремонт на отсечката. Трафикът ще се пренасочва от пътен възел "Яна“ по път I-1 Ботевград – София до пътна връзка..