Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фани Куцарова представя фестивала "Музикални зографи"

Продължава фестивалът “Музикални зографи”, който започна на 22 октомври. Следващите дни са предвидени срещи с едни от най-интересните изпълнители, които ще се включат в музикалния форум.

“Този фестивал е съвсем нов. Цялото Сдружение “Про Артибус”, което е създадено от музиканти и художници, решихме, че това ще е един добър акцент на Софийската сцена, а и не само, защото ние направихме една предпремиера в Бургас. 
Там направихме три концерта, които бяха с изключителното съдействие на Бургаската Община и концертите бяха с много голяма посещаемост”, казва Фани Куцарова - флейтист и един от създателите на фестивала “Музикални зографи”.

Фестивалът, който започна на 22 октомври, ще продължи до 20 ноември и предвижда още 10 концерта. Музикалната академия предоставя зала за провеждането на майсторския клас на проф. Герхард Райхенбах, а също така и зала, където ще бъде концертът на майсторския клас.
Проф. Герхард Райхенбах е едно от светилата в световната китарна общественост.

“Целта на целия фестивал беше да може да дадем сцена не само на известни имена, а и на такива, които всъщност не сме чували, както и на много млади хора. Затова имаме особено отделено внимание на младежите и на дебютите”, допълва Фани Куцарова.
Като пример веднага даде младия китарист Тео Николов, който е много добър китарист и ще представи на концерта си на 29 октомври много амбициозна програма.

Проф. Герхард Райхенбах е едно от най-търсените и популярни лица на световната музикална сцена. Солист на оркестри, канен за рецитали в най-големите концертни зали, осъществил поредица от записи на произведения за соло класическа китара, Герхард Райхенбах ще представи концертна програма с български произведения от Росен Балкански.

Чуйте още за програмата на фестивала от разговора на Лили Големинова с Фани Куцарова в звуковия файл.
По публикацията работи: Елица Елефтерова - Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Граждани се включиха в обновяването на осветлението в район "Студентски"

Ново светодиодно соларно парково осветление реализира екипът на столичния район "Студентски" в 4 междублокови пространства. "Ограничените бюджетни възможности на районната администрация води до търсене на нестандартни решения, някои от които са доста приемливи – коментира пред БНР- Радио София районният кмет Петко Горанов . – Със собствени..

публикувано на 13.08.25 в 17:42

Данните в "MedicinePrice" се актуализират в реално време, мобилното приложение ще остане безплатно

Новото мобилно приложение MedicinePrice , което показва цените на лекарствата в левове и евро, е част от електронното здравеопазване в България и то ще остане безплатно, защото е разработено от държавен орган. "Приложението е създадено от Националния съвет по цени и реимбурсиране на лекарствените продукти (НСЦРЛП) с основната цел да..

публикувано на 13.08.25 в 16:50

Дебютният албум на Невена Пейкова е с 13 песни, включително и дует с Нели Рангелова

Певицата Невена Пейкова бе гост в предаването "Добър вечер, София", за да разкаже за своя дебютен албум, озаглавен "Само ти". “Имам много песни, но за пръв път реших да направя албум, вече като само продуциращ се изпълнител“, съобщи тя пред Радио София. Защо след години кариера, едва сега идва дебютен албум? “Всъщност, той се..

публикувано на 13.08.25 в 16:09

Петър Дишков: Стопанисваните гори са по-устойчиви на вредители и на пожари. У нас липсва политика за сектора

Дървопреработвателният бранш в България е в колапс, алармират от бранша. Производството през 2024 г. е достигнало рекорден минимум, а през 2025 г. ситуацията ще се влоши допълнително, заради множеството пожари в страната. Според експертите бушуващите огнени стихии се дължат на трайното застаряване на голяма част от българските гори, натрупването..

публикувано на 13.08.25 в 15:26

Музика, спорт, наука и каузи в четвърти софийски младежки фестивал

Sofia Summer Fest кани жители и гости на София този уикенд (16 и 17 август) да посетят Младежки фестивал с "музика, движение, каузи и вдъхновение". Готов ли си за лятното събитие, което ще събере в сърцето на София? Това е четвъртото издание на фестивала My Sofia. Youth with causes / "Моята София. Младите с каузи" и е..

публикувано на 13.08.25 в 14:50

Копривщица ще отбележи традиционните Дебелянови поетични дни

Традиционните  Димчови дни   се провеждат всяка година  в Копривщица през месец август. Тази година те ще бъдат отбелязани на 16 и 17-и август (събота и неделя).  Повече разказа пред Радио София Делка Гугова - уредник на къща-музей “Димчо Дебелянов”.   “На Дебеляновите поетични празници, традиционно се събират много хора в бащиния дом..

публикувано на 13.08.25 в 13:55

Археологическият музей показва "Блясъкът на елинистичното злато"

Изложбата „Блясъкът на елинистическото злато. Повелителят на Сакар“ беше отрита в Националния археологически институт с музей при БАН (НАИМ-БАН) . Посетителите ще могат да видят уникални находки от тракийско погребение, разкрито в землището на с. Капитан Петко войвода, община Тополовград. Експозицията ще остане в София от 13 до 17 август. Сред..

публикувано на 13.08.25 в 13:26