В предаването “Добър вечер, София“ гостува певицата и вокален педагог Венелина Бонева, с която разговаряхме за следването и в Музикалната академия, за настоящите и бъдещи соло и групови музикални проекти. В момента тя е част от групата “The Blues Bakers”.
“Освен с талант, всичко е свързано и с работа. От близо три години преподавам на дечица в Нови хан“, посочи Венелина Бонева и допълни, че тази мисия е приела от своята първа музикална преподавателка Юлия Динчева, която й предоставя възможност да помага в преподавателската дейност. “Оттогава до днес преподавам на тези прекрасни деца“, каза Венелина Бонева.
Разказва, че се занимава с пеене от седемгодишна. Явявала се е на множество конкурси. Започва музикалния си път при преподавателката Юлия Динчева, а в седми клас решава да продължи с по-професионална насоченост. Мечтае да влезе в Музикалното училище и мечтата й се сбъдва. В продължение на 5 години учи в класа на Нели Маринкова.
“След което имах разни колебания - дали да уча “Актьорско майсторство“, режисура, психология, или логопедия, тъй като моята майка е логопед, която внимателно ме насочи към пеенето“, разказа Венелина Бонева.
“Записах в Нов Български университет и отново продължих при Нели Маринкова, исках да уча конкретно при нея. Това беше и причината да не отида в Музикалната академия. Завърших бакалавърска степен там и понастоящем в Музикалната академия в София уча магистратура“, каза още тя.
Преподавателската си дейност Бонева започва във Voice Academy, с деца на възраст от 3 до 7 години, но в момента преподава и на по-големи - от 7 до 14 години. Венелина Бонева разказа за своята най-ранна певческа кариера и за спецификите в преподавателската дейност с днешна дата.
В момента тя е част от групата “The Blues Bakers”. „Аз и китаристът Антон Златков сме ядрото на тази банда. Покрай моята любов към соул музиката и блуса, която се развиваше през годините и продължава и до днес, музицирахме много, свирехме. Решихме да сформираме група.
В това начинание тръгнахме първо двамата. Правихме акустични лайфове, по-късно към нас се присъедини басистът ни Мартин Стоянов, след това и барабанистът Ивайло Манев и пианистката Йоана Цветкова - едни страхотни музиканти и приятели“, казва певицата.
Чуйте целия разговор на Кристиян Илиев в звуковия файл.
Малко преди Нощта на театрите (15 ноември) представяме старите софийски театри. В началото на 1882 пожар опустошава паянтовата сграда, където през деня е Народно събрание, а вечерта в нея играе първата любителска театрална трупа. На мястото на сегашната СГХГ се помещава друг дървен театър, за който вече сме говорили тук. В 1888 пловдивската трупа остава..
Хиляди българи преди четвърт век се обединяват в искането си да остане Родопската теснолинейка. Преди 11 години едно тогава 20-годишно момче, Кристиан Ваклинов успява и вече сме в навечерието на излизането на книгата му, посветена на Родопската теснолинейка. Ето го пред микрофона на фена на теснолинейката и автор на поредицата Боян Бочев:
За богатия и пъстър живот на изпълнителката на „Любовта е море“, която след триумфа си във Вегас се обръща към духовното, става дума в „Адресите на любовта“. Лиана Антонова е певица, актриса, писателка и легендарна столична красавица. С втория си съпруг, изключителния саксофонист Ангел Везнев, гастролират в Австрия, Германия, Швейцария,..
FesTEAval е посветен на чая и чайните традиции от цял свят. За поредното му издание сме с Николай Кандиларов: "Зимата е най-популярна за чай за българина. Но има промяна, има развитие на чаената култура в София. Има интерес, в АйТи сектора особено. Като цяло зеленият чай е по-популярен. Неправилно използваме думата чай за билковите отвари - те трябва..
Театрите ден и нощ - започваме с 13-та " Нощ на театрите " с гостуването на Мария Панайотова и Катерина Миланова:
Кампания "Направи го" - регистрирай бременност до края 2026 и спечели всичко за бебето безплатно за 1 година. Разказът е на Дани Старидолска: "В кампанията, която е целогодишна, всяко семейство може да се запише на сайта ни и да разкаже личната си история: "реших да имам дете сега, защото". Историите остават за целите на кампанията и няма да се..
Изложба "Спирка София: Пазарни дни” - втори фотографски проект от серията, посветена на мултижанровия район около Женски пазар и неговото опознаване. Гостува ни авторът ѝ, журналистът Константин Вълков: "Малко е сложно да снимаш Женския пазар, той е град в града. Едва ли не на всеки ъгъл има нещо цветно. Именно това създава големи проблеми - в..