Почти половината от младите хора биха предпочели да живеят в свят, в който интернет не съществува, сочи ново проучване във Великобритания, цитирано от "Гардиън".
Според получените данни, близо 70% от 16- до 21-годишните се чувстват по-зле след като прекарват време в социалните медии. Половината (50%) биха подкрепили "цифров вечерен час", който да ограничава достъпа им до определени приложения и сайтове след 22:00 ч., а 46% заявиха, че биха предпочели да бъдат млади в свят без интернет.
Една четвърт от анкетираните прекарват четири или повече часа на ден в социалните медии, а 42% признават, че лъжат родителите си и настойниците си за това, което правят онлайн.
40 на сто признават, че имат фалшив профил, а 27% казват, че се преструват на съвсем друг човек.
Резултатите бяха оповестени, след като министърът на технологиите Питър Кайл намекна, че правителството обмисля възможността да въведе задължителни часове за изключване на определени приложения като TikTok и Instagram.
Рани Говендер, мениджър по политиките за безопасност на децата в интернет в NSPCC, заяви, че цифровите ограничения, макар и полезни, не могат да попречат на децата да бъдат изложени на вредно съдържание в интернет, ако не бъдат въведени и други мерки.
"Само цифровият "вечерен" час няма да защити децата от рисковете, на които са изложени онлайн. Те ще могат да видят всички тези рискове в други моменти от деня и те ще продължат да имат същото въздействие", каза тя.
Нови закони са "спешно необходими, за да се въведе най-накрая подход към регулирането, който по принцип гарантира безопасността и поставя нуждите на децата и обществото пред тези на големите технологични компании", заяви Анди Бъроуз, изпълнителен директор на благотворителната организация за превенция на самоубийствата "Моли Роуз Фаундейшън".
Робърт де Ниро получи в Кан почетна награда "Златна палма". Откриването на 78-то издание напрестижния кинофестивал на Лазурния бряг отново събра холивудския елит. Куентин Тарантино, Ева Лонгория, Хали Бери, Хайди Клум бяха сред звездите, които преминаха по червения килим в Кан. Леонардо ди Каприо връчи почетното отличие на 81-годишния Робърт де Ниро...
Основателят на Microsoft Бил Гейтс, който е един от най-богатите хора в света, заяви, че възнамерява да раздаде 99% от огромното си състояние през следващите 20 години. Бил Гейтс: Изкуственият интелект ще промени бъдещето на здравеопазването 69-годишният Гейтс смята да дари почти цялото си богатство, чрез своята фондация,..
Британката Етел Катерам стана най-възрастният човек в света на 115 години, след смъртта на бразилска монахиня, която държеше рекорда, пише БГНЕС. Катерам е родена в село в Хемпшир на 21 август 1909 г. Тя е втората най-малка от общо осем деца. Възрастната жена живее в Дом за стари хора в Съри, също в Южна Англия, след като е надживяла съпруга си и..
Модернизацията на жилищното пространство задължително включва обновяване на водопроводните и канализационни системи. ВиК ремонтите, макар често оставащи скрити зад стените и под подовете, играят важна роля за комфорта и функционалността на всеки дом. Качествено изпълнените ВиК инсталации осигуряват дългогодишна безпроблемна експлоатация, докато..
Близо 60% от възрастните и една трета от децата в света ще бъдат с наднормено тегло или затлъстяване до 2050 г., ако правителствата не вземат мерки, показват данните на ново мащабно проучване. В изследването, публикувано в медицинското списание Lancet, са използвани данни от 204 държави, за да се очертае мрачната картина на едно от най-големите..
Според клинично проучване в Канада, приемането на високи дози витамин D е безполезно и дори може да намали костната плътност. 3-годишното проучване е проведено върху 311 здрави възрастни на възраст от 55 до 70 години. Канадското проучване се фокусира върху необходимостта от добавяне на витамин D по отношение на костната плътност и здравината на..
Първият световен стандарт за безопасно слушане по време на видео игри беше обявен във връзка с Деня на сл уха, който отбелязваме днес. Целта на стандарта е да намали риска от загуба на слуха при геймърите. Той беше обявен съвместно от Световната здравна организация и от Международния съюз по далекосъобщения. Досега нямаше нито препоръки, нито стандарти..