"Това е една трилогия, която предстои да се завърши, за да може публиката да чуе и види и третото парче от тази поредица. Преди година, артистът в мен се прероди и се случиха много интересни неща в развитието ми. Не са случайни и тези имена на песните", разкри певицата при гостуването си в Радио София.
"Песента "Сила" създадох през септември 2024 година, когато ми предстоеше да взема важни решения за живота си - предстоеше и моят първи самостоятелен концерт. Преди това много пъти съм стъпвала на сцена, но никога пред моя публика. Тогава трябваше да пусна и моята първа песен "Жива", разказа тя.
Стила, който певицата създава благодарение на "Жива", определя като малко по-различен за комерсиалното ухо.
"Не е фолклор, но не е и поп, няма отделни елементи, по които да разпознаеш стиловете, а по-скоро всичко се преплита много фино в едно - някаква симбиоза между всички стилове, които владея. Преди всичко аз съм народна певица. С народна музика се занимавам от осемгодишна", отбеляза тя, а ние допълваме, че Мона пее и в хора на Ваня Монева.
"Много време ми отне да разбера точно коя съм като артист и как искам да се изразя. Много слушах хората какво ми казват, защото всеки се намесваше по някакъв начин. Промяната в моя стил се случи преди година, благодарение на посещението ми на големия музикален конкурс "Евровизия". Аз съм му голям фен, заради факта, че нациите там показват своите най-отличителни черти и всеки носи своята идентичност", разказа Мона.
Върху песента "Сила" първоначално тя работи сама в дома си. В един прекрасен ден, когато посещава театрално представление, тя се замисля колко шансове получава и колко от тях пропуска един артист, за да изрази себе си пред публиката.
"Далеч от семейството ми, сама вкъщи, беше ми се стегнала душата. Преживях един от онези моменти, в които не можеш дори да заплачеш - сподели тя. - Реших, че трябва тази емоция да я изкарам от мен, седнах на пианото с една конкретна мелодия, която ми дойде наум тогава. Това е интрото, което се запази, а после се превърна в един реализиран проект."
По аранжимента на песента работи съвместно с Роби Николов, видеото към песента създава с Виктория Караколева.
"Стараем се да правим различни неща и такива, които хората не са виждали до този момент", поясни Мона с топли думи за екипа, с който твори.
Красива маска и жестов език са част от интересните елементи във видеоклипа на песента.
Чуйте какво още разкри певицата в разговора на Роман и Яна в звуковия файл.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..