Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Борисов определи като клевета твърдението на Кънев, че правителството не е гарант за членството ни в НАТО и ЕС

Снимка: БГНЕС

Премиерът Бойко Борисов нарече клевета и лъжа твърдения на лидера на ДСБ - Радан Кънев, в телевизионно интервю, че правителството не е гарант за нашето членство в НАТО и Евросъюза.

В отговор на заявеното от Радан  Кънев тази сутрин, че правителството е крайно кекаво по въпросите за НАТО и ЕС, че има двама министри, които защитават българските интереси и един премиер, който подронва усилията им, премиерът Бойко Борисов нарече подобни твърдения лъжа и допълни:

Да се твърди, че военният министър или външният министър са гарантите за НАТО и ЕС, а ние другите, едва ли не, сме пречка за това, е не само лъжа, но и не отговаря на истината. Абсолютно всички теми, касаещи НАТО и ЕС, единственият гарант с реална власт е това правителство и пази Боже, да стане друг гарант. С кое ние сме дали основание да се твърдят тези манипулативни лъжи, от човек, който явно иска БСП, ДПС и останалите, които не успяха, да се върнат на власт?

По думите на Борисов с подобни манипулативни твърдения се цели да се вкара клин между министрите от правителството. Той очертава пред тях усилията на кабинета във всички проблемни сектори с реформи и ги насърчава да продължат да работят:

Така че, министър Москов, въпреки че нямаше никаква подкрепа, въпреки че като ръководител на предизборния щаб на ДСБ и мой противник в София – на мен и на Фандъкова, вече те преписват само мой министър, аз се гордея с това, не искам да ме разбираш криво. Искам да продължиш с всичка сила, особено пръстовите отпечатъци, защото това е големият успех, това е реформата, това е трудното и ще имаш цялата ми подкрепа и като председател на партията, и го казвам и в парламента.

Аз съм министър, излъчен по силата на коалиционно споразумение от Реформаторския блок, имам цялата ваша и парламентарна подкрепа, от която се нуждая. Благодаря, заяви министър Москов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Ивайловград отбелязва 14 февруари с богата двудневна програма

На 13 и 14 февруари  Ивайловград  ще отбележи своя празник. "  Ще имаме богата програма, изпълнена с вълнуващи събития и разбира се с много празнично настроение. Очакваме дегустация на домашни вина, което правим през годините, изложби с рисунки на деца от училищата на територията на общината, музика и ритуално подрязване на лозята. Ч аст от..

публикувано на 10.02.25 в 15:48

След Шенген: Златоград отчита 20 процента ръст на туристите

Ръст на туристите, до 20 % спрямо миналата година, отчитат в Златоград след влизането на страната ни в Шенген по суша.   Повече са гръцките туристи, но и българите пътуват по-често до южната ни съседка, каза директорът на Етнографския ареален комплекс  Александър Митушев. „Наблюдават се два момента – пътуване повече за гориво, тъй като..

публикувано на 10.02.25 в 15:02

25 огнеборци гасиха 6 пожара през последните 3 дни

Шест са пожарите през последните три дни в областта, в потушаването на които са участвали 25 огнеборци. Пет от пожарите са в жилищни сгради с един пострадал. В 7,15 часа на 9 февруари е подаден сигнал за излизащи пламъци от апартамент в Кърджали . Изпратени са незабавно екип на РСПБЗН-Кърджали и полицейски патрул. Евакуирани са били..

публикувано на 10.02.25 в 11:33
Архив

Откраднатите оръжия в Крумовград са обявени за общодържавно издирване

За кражба на оръжие от къща в село Котлари е образувано досъдебно производство в РУ-Крумовград. На 8 февруари е подаден сигнал, че през прозорец е проникнато в частен дом, където била разбита метална каса и по данни на тъжителя са били откраднати ловна пушка, ловен автомат, боеприпаси и 50 долара. Дежурна оперативна група от..

публикувано на 10.02.25 в 11:06

В Крумовград 75-годишен удари съседа си с чук по главата

43-годишен е попаднал в болница след битов  скандал. На 8 февруари в село Кандилка във фамилна къща възникнал конфликт, който прераснал във физическа разправа. По първоначални данни 75-годишен ударил с чук по главата 43-годишен. Пострадалият бил прегледан във Филиала на спешна помощ в Крумовград и транспортиран до Спешното приемно отделение в..

публикувано на 10.02.25 в 11:01
Архив

Държавният архив в Кърджали отбелязва 65 години

65 години отбелязва Държавен архив Кърджали на днешния 10 февруари. Институцията е създадена през 1960 г. след административно териториалната реформа в страната през 1959 г. и оформянето на новите окръзи, един от които е окръг Кърджали. Вече 65 години Държавен архив Кърджали полага грижи за издирването, събирането, съхраняването, опазването,..

публикувано на 10.02.25 в 10:17
Цвета Караянчева, председател на Народното събрание

ГЕРБ няма да подкрепи пределна надценка на храните

Като дясна партия ГЕРБ няма да подкрепи предложението на левицата за пределна надценка на основните хранителни продукти у нас – заяви в интервю за Радио Пловдив депутатът от Пловдивска област Цвета Караянчева. Народната представителка от ГЕРБ заяви, че ролята на държавата е да създава конкуренция и да подкрепя бизнеса. "Няма да слагаме ограничения..

публикувано на 10.02.25 в 10:07