Кметът на община Момчилград Сунай Хасан даде старт на националния турнир по тенис на маса "Млад олимпиец" за купата на България, което се провежда в родопския град.
Радвам се, че федерацията по тенис на маса отново избра Момчилград за национално състезание. Аз съм бивш спортист и усещам пулса ви, обърна се към състезателите Сунай Хасан. Той поздрави 32-мата участници в надпреварата, които са сред най-добрите в страната в своята възрастова група - до 12 години.
След официалното откриване Сунай Хасан и президентът на СКТМ "Родопи" Ерсин Юмер изиграха демонстрационен мач.
Младите тенисисти ще се състезават 3 дни, а в неделя са финалите за купата на България. 6-ма от участниците в турнира са от СКТМ "Родопи".Плодовете поевтиняват на борсите у нас през седмицата с изключение на портокалите. Това показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Цените на зеленчуците и на основните хранителни стоки се движат разнопосочно, макар и с минимален ръст или намаление, предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ),..
Над 80 любители винопроизводители от цялата страна и три бутикови винарски изби участваха в конкурс за най-добро вино в Златоград. Празникът "Трифониада" се проведе за 18-та поредна година. В категорията „червено вино“ първи е Николай Георгиев от село Крумово. А в категорията „бяло вино и розе“ най-доброто вино е на Пламена Филипова от село Симид,..
Осем седмици преди Великден - православните християни отбелязват днес Месни заговезни. Денят е известен като Неделя Месопустна. Думата „ заговезни “ произлиза от старобългарското „заговявам“, което означава „отказвам се от месото“. Това е свързано с традицията да се постигне духовна подготовка преди започването на Великденските пости. Месни..
Четирима поддръжници на партия "Възраждане" остават в ареста след вчерашния протест в София срещу присъединяването на България към еврозоната, при който бяха ранени полицаи и беше запалена вратата на Дома на Европа, а сградата беше нацапана с червена боя. Министерство на вътрешните работи издирва всички, които са участвали в сблъсъците пред сградата..
Жълт код за ниски температури издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 10 области в Североизточна България. За Кърджали, Хасково и Смолян кодът е зелен, но времето остава студено. Към 8 часа за Кърджали и Хасково бяха отчетени -8 градуса. Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, сочи прогнозата на..
Ефективни санкции за телекомите, които нарушават потребителските права, поискаха от граждански организации. Все още и трите оператора в България правят нарушения, посочиха от Комисията за защита на потребителите. Депутатите междувременно предупредиха, че ако няма диалог, ще помислят за по- строги мерки. Богомил Николов от Асоциация "Активни..
Студеното време не успя да спре ентусиазираните туристи, които в съботния ден се потопиха в магията на Източните Родопи, пътувайки с влака "Родопската гъсеница". Това е първата организирана група, дошла по тази линия с туристическа агенция от Шумен, включваща посетители от Шумен, Варна и региона. Пътешествениците останаха впечатлени от живописния..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478