Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Данните са от анкета на радио Кърджали сред неговите слушатели

91 процента искат Ергюнал Сабри да стане почетен гражданин

Ергюнал Сабри
Снимка: Валентина Иванова

След като извоюва европейската титла по бокс за младежи пред броени дни, Ергюнал Сабри - Оги стана обект на анкета, която радио Кърджали направи сред своите слушатели на сайта и във фейсбук страницата. Публикувахме допитване до гражданите "Заслужава ли боксьорът Ергюнал Сабри - Оги да получи званието "Почетен гражданин на община Кърджали"?. Гласували са общо 739 човека, като 669 са отговорили с "ДА", 68 с "НЕ" и двама с отговор "Не мога да преценя." Резултатите от извадката показват, че 91% от гласоветеса в подкрепа на европейския шампион.
Коментар на водещата на спортното предаване "Второ полувреме" Валентина Иванова: Резултатите от анкетата ни връщат към наскоро избрания Почетен гражданин на Кърджали футболиста от ПФК "Арда" Ахмед Осман.Той бе предложен и приет набързо извън всякаква логика и уважение към труда и постиженията на спортистите от останалите клубове в нашия град. Справедливо е недоволството на всички спортисти, защото никога досега тяхното мнение не е било пренебрегвано така грубо. Дори изборът за Спортист на годината е по-прозрачен и по-коректен.
За поколенията ватерполисти пък изборът на Ахмед Осман е най-звънкият шамар, защото тази година водната топка отбеляза 50 години от създаването си в Кърджали. Причината за съществуването и за развитието на този спорт в нашия град безапелационно се приписва на известния треньор Емил Тодоров. Никой обаче не се сети за него, не го предложи за високото звание. Всички политици се хвърлиха на гребена на футболната вълна и подцениха останалите спортисти. Дали това ще им бъде простено? Все някой ден ще разберем.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Габриела Руменова: Фалшиви сайтове избуяват покрай Хелоуин

Хората, които планират да купуват артикули за Хелоуин, да внимават за състава на продуктите, за срокът им на годност и за това дали са спазени европейските регулации, съветва Габриела Руменова от "Ние, потребителите".  Лесно запалимите материи -  особено евтините синтетични тъкани - могат да се възпламенят от свещи, фенери или..

публикувано на 22.10.25 в 12:31

Почитай миналото, гради бъдещето – уроците на архивите в Деня на Кърджали

По повод Деня на Кърджали – 21 октомври, потърсихме историята, съхранена в Държавен архив – Кърджали.  „Ако отворим най-стария шкаф, ще открием документалната и визуална памет, оставена от нашите предци – свидетелства за живота и развитието на града“, разказа началникът на архива Гергана Димитрова. Най-ранните сведения водят до 1912 година, когато..

публикувано на 21.10.25 в 09:00

Читалище „Орфееви гори -1870“ в Смолян отбелязва 155 години от основаването си

В навечерието на празника на Смолян, НЧ „Орфееви гори -1870“ в кв. Райково чества 155 години от създаването си. Съставите на читалището се включват активно както в честванията за деня на Смолян, така и в юбилейните събития на самото читалище. През изминалата седмица клуб „Хоро“ с ръководител Русанка Бодурова участва в голям концерт на Илиян Луков в..

публикувано на 18.10.25 в 16:35

Проект в Момчилград връща 150 души в образователната система

Община Момчилград започва нов проект по Програма „Образование“, насочен към хора, отпаднали от училище или без завършено основно образование. Инициативата ще обхване 150 души и цели да създаде условия за ограмотяване, образование и последваща професионална реализация. Проектът ще продължи 18 месеца и включва курсове за ограмотяване, повишаване на..

публикувано на 17.10.25 в 14:30

Младежки фестивал „Аз обичам Кърджали“ ще се проведе на 19 октомври

На 19 октомври от 11:00 часа в Градската градина ще се проведе младежкият фестивал „Аз обичам Кърджали“, организиран от Туристическия информационен център към Община Кърджали, Младежкия център и Общинския детски комплекс – Кърджали. Програмата включва викторина със 113 въпроса, посветени на историята и културата на Кърджали, зона за игри,..

публикувано на 17.10.25 в 12:10

Исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян отбелязва 90 години музейно дело с редица инициативи и изложби

В навечерието на освобождението на Средните и Източни Родопи Регионалният исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян се включва със специална програма от изложби и събития. Сред тях посетителите могат да разгледат и Вълчитрънското съкровище, което гостува в планината на Орфей. „Мислим си, че нашият музей е най-красивият в света. Всеки музей има своите..

публикувано на 15.10.25 в 12:15
Георги Първанов

Ново начало или ново объркване?

Все повече родители и учители сигнализират, че младите хора у нас завършват училище без ясна представа какво искат да учат, в каква сфера да се развиват и каква работа да търсят. Липсата на практически умения, недоверието в системата и натискът от страна на обществото водят не само до объркване, но понякога и до апатия. В ефира на Радио..

публикувано на 13.10.25 в 11:08