Над 50% от констатациите на Инспекцията по труда са свързани именно с това, че хората биват ощетявани, злоупотребявайки със сумираното изчисляване на работното време. Ние твърдим, че българинът работи много повече от 8 часа на ден. Прибавете към това и редките случаи в които се отчита коректно извънредния труд и цената по който той се заплаща, за да разберем, че наистина става въпрос за един много тежък обществен проблем. По силата на една европейска директива да се направи сумираното изчисляване не на 6 месеца както е в момента, а да бъде на 4 месеца. Настояваме, освен това, извънредния нощен труд да бъде не стотинките, които са, а часовете да бъдат функция от минималната работна заплата, т.е. да се привърже и да станат зависими от нея. И най-вече да се определи онзи кръг от производства и икономически дейности, които сумираното изчисляване е приложимо, т. е. е необходимо. Настояваме също извънредния труд да се увеличи като заплащане в размер не на 50%, а на 75%, както и работата в празнични дни да бъде 100% като обезщетителен режим.
Полицейски служители от Районното управление в Крумовград проведоха среща с около 80 ученици от 12-и клас в СУ „Васил Левски“ на тема „Безопасност на движение по пътищата“ . Инициативата е част от превантивната дейност на местната полиция, насочена към формиране на отговорно поведение у младите хора като пешеходци и бъдещи водачи. Инспектор..
На 18 октомври (събота) от 10:00 ч. на спортната площадка в кв. „Възрожденци“ ще се състои тържественото откриване на Спортен клуб по борба „Арда – Кърджали“. Създаването на клуба е стъпка към възраждането на борбата в региона и привличането на нови млади таланти. Гостите ще могат да видят демонстрации от състезатели, представяне на треньорския..
Парламентът няма да заседава и днес. "Регистрирани са 71 народни представители, няма кворум. Следващо заседание е утре в 9:00 часа", обяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова. Вчера парламентът също нямаше заседание заради липса на кворум. Повече кворум в парламента няма да правим, заяви председателят на ГЕРБ Бойко Борисов на среща..
Със заключителен изпит приключи обучението на кандидатите за водни спасители от курса, организиран от Българския Червен кръст – Кърджали. След полагане на тест за проверка на теоретичните и медицинските знания, курсистите демонстрираха и практическите си умения в закрития басейн на ЕГ „Христо Ботев“. Те покриха нормативите по плуване, показаха..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна облачност. Слаб дъжд ще превалява на места в югоизточните и планинските части от страната. Сутринта на места в низините и поречията ще има намалена видимост. Максималните температури ще бъдат от 14 до..
Кметът на община Кърджали Ерол Мюмюн даде символичен старт на инвестицията „Въвеждане на мерки за енергийна ефективност в сградата на Регионална библиотека „Н. Й. Вапцаров“ и Народно читалище „Обединение 1913“ в Кърджали“. На церемонията „Първа копка“ присъстваха председателят на Общинския съвет Мухаррем Мухаррем, заместник-кметовете Веселина..
„Български пощи“ проведоха информационна среща с жители на село Черноочене, за да разяснят процеса по обмяна на левове в евро в пощенските станции и да предупредят за възможни измами. На срещата присъстваха предимно възрастни хора, които задаваха въпроси за начина на обмяна, необходимите документи и валидността на пощенските марки след 1 януари 2026..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478