Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Почина един от пострадалите в катастрофата на пътя за „Маказа“ (видео)



В МБАЛ „Д-р Атанас Дафовски“ почина един от пострадалите в катастрофата на пътя за „Маказа“, в района на момчилградското село Садовица.  Това е 57-годишен мъж от Джебел, който пътувал в "Мерцедеса", съобщи за радио Кърджали проф. д-р Тодор Черкезов, директор на лечебното заведение.

Други двама участници в катастрофата са транспортирани в Университетската болница в Пловдив. Те са с тежки травми в областта на гръдния кош и ребрата. Трима от пострадалите остават на лечение в МБАЛ „д-р Атанас Дафовски“. Те са с по-малко наранявания и по-леки травми, допълва информацията проф. Черкезов.

Ще припомним, че днес около 13:30 при тежкото пътнотранспортно произшествие на главен път I-5 по пътя за ГКПП Маказа, край Садовица, се сблъскаха два леки  автомобила управлявани от 26 годишен водач на автомобил „Опел“ с двама пътника в него и 54-годишен водач на „Мерцедес“, с общ брой на пътниците в него - четирима.

И шестима са пострадали при сблъсъка. Водачите и пътниците от двете коли са транспортирани за преглед в Спешното приемно отделение на кърджалийската болница, каза комисар Атанас Илков, директор на ОДМВР-Кърджали.

Към момента от МВР не се ангажират с конкретна причина за пътнотранспортното произшествие. Най-вероятно се касае за несъобразена с пътните условия скорост, заяви още Илков. Пробите за алкохол на водачите са отрицателни, а тези за наркотици ще бъдат направени на по-късен етап, в хода на досъдебното производство.

Вече е възстановено движението по главния път в района на село Садовица, община Момчилград, допълват информацията от пресцентъра на Областна дирекция на МВР Кърджали.

Чуйте целия репортаж в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Община Кърджали иска имота на общежитията под Резбраци за социални жилища

Общинският съвет в Кърджали прие решение да отправи искане към държавата за придобиване на собственост върху имота, в който се намират общежитията в Комплекс "Техникуми", разположен под село Резбарци. Намерението на кмета на Кърджали е на това място да бъдат изградени социални жилища. Предложението получи подкрепа и от областния управител Никола Чанев,..

публикувано на 25.02.25 в 10:07

Провеждат учебна тренировка по аварийния план на газопровода между Гърция-България

Преносният оператор на газопровода IGB ще проведе планиранa учебна тренировка по изпълнение на аварийния план на дружеството. От дружеството съобщиха, че дейността е предварително координирана с всички съответни държавни органи и служби по безопасност. Обучението ще се проведе утре в близост до язовир  „Студен кладенец“ в гр. Кърджали...

публикувано на 25.02.25 в 10:05

ИСС с препоръки за пенсионния модел: И максималната пенсия да се повишава

Максималната пенсия да се повишава всяка година със същия процент като останалите пенсии, а веднъж на всеки три или пет години да се преоценяват размерите на осигурителните вноски за пенсия - това са част от препоръките, записани в изготвен от Икономическия и социален съвет на България анализ за пенсионната система.  Председателят на Съвета Зорница..

публикувано на 25.02.25 в 09:44

В Смолян ще бъде представена трилогията "Няма лесен път към Бога"

На 28 февруари в голямата зала на Планетариума в Смолян ще бъде представена трилогията на йеросхимонах Димитрий Присовски "Няма лесен път към Бога". Тя включва книгите "Истината за Дънов - християнският поглед",  "Истината за Ванга - християнският поглед" и "Няма лесен път към Бога (сборник интервюта, статии и беседи). Лектор на събитието..

публикувано на 24.02.25 в 17:12
Снимка: Фондация „Асоциация Анимус“

Прокуратурата отчита увеличение на случаите за домашно насилие

Увеличават се преписките и досъдебните производства, касаещи домашно насилие, наблюдавани от Районна прокуратура – Кърджали през 2024 г. спрямо 2023 г., показват данни предоставени на БТА от районната прокуратура.  Заместник районният прокурор Петя Чотрова обясни, че за миналата година те са 105 при 81 за предходната година, като новообразуваните..

публикувано на 24.02.25 в 15:44

Разпитват 30 свидетели за катастрофата с участието на Лютви Местан

30 свидетели ще бъдат разпитани по делото за катастрофата от 2019 г. с участието на Лютви Местан, като разпитът на първите 15 призовани започна днес, в рамките на насроченото заседание на Окръжния съд в Кърджали. БТА припомня, че делото е за катастрофа между два леки автомобила от април 2019 г., станала на главния път за Гърция през "Маказа“, в района..

публикувано на 24.02.25 в 15:37

Призив за нов бойкот - на търговските вериги и на банките

Нов бойкот на търговските вериги, който този път да обхване и банките, предвиждат на 27 февруари организаторите, които вече два пъти изразиха недоволството си срещу високите цени на хранителните стоки. Те призоваха този четвъртък, освен да бойкотират хипермаркетите, хората да не плащат с банкови карти. Този път, освен големите хранителни магазини,..

публикувано на 24.02.25 в 14:03