Над 50 работници без трудов договор в селското стопанство са установили от Главна дирекция "Инспекция по труда" за първите четири месеца на годината, както и над 200 в сектор "Хотелиерство и ресторантьорство". Сред рисковите сектори по отношение на недекларирана заетост е и строителството, а проверките са засилени. От началото на годината Главна..
Над 4 милиона българи ще могат да се тестват у дома за два вида онкологични заболявания през следващите шест години. Здравното министерство обяви, че подготвя модерен скрининг за рак на маточната шийка и на дебелото черво, а целта е максимален брой хора да се прегледат, без да чакат на опашка пред лекарски кабинет. Очаква се първите тестове да бъдат..
Третото издание на фермерския фестивал "Красотата на Родопите" в Момчилград продължава и в неделя с богата фолклорна програма, кулинарни демонстрации, фермерски базар и редица изненади за малки и големи. Фестивалният уикенд ще завърши с концерт на Нелина, който ще се проведе от 18:00 ч. на сцената на събитието, припомнят от Община Момчилград...
Продължава спадът в цените на зеленчуците на борсите в страната, както и на други основни хранителни продукти, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се понижава с 1,04..
В местността "Костина" край тетевенското село Рибарица с възпоменателен митинг ще бъде отбелязана 149-тата годишнина от Априлското въстание. Ще бъде почетена и паметта на неговия водач Георги Бенковски, убит на това място. Пред паметника на Бенковски край лобното му място ще бъдат поднесени венци и цветя в знак на признателност, а след това..
Седмицата ще завърши със значителни валежи от дъжд. За неделния ден е обявен червен код за различни райони в Родопите. Предупреждението важи за общините Сатовча, Гърмен, Якоруда, Белица, Разлог и Банско и части от областите Смолян и Пазарджик. Очаква се там през следващото денонощие да паднат до около 60 литра на квадратен метър дъжд. Оранжев код е..
Водещият на фолклорното предаване "Полет над Родопите" на Радио Кърджали беше отличен от областния управител за постижения през изминалата година. В навечерието на 24 май – Ден на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност Никола Чанев връчи традиционните награди. На тържествената церемония бяха отличени 40 учители и 10 дейци..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478