На територията на община Крумовград снегът достигна 70-80 см в района на Токачка, Малък Девесил, Аврен и Егрек, а към Горни Юруци е дори още повече, каза Себихан Мехмед.
Пътищата от републиканската и общинската мрежа са проходими, въпреки че е имало проблеми със снегопочистващата техника, коментира кметът на Крумовград. Някои от колите са закъсали, други са счупили гребла заради тежкия сняг. Привлекли сме техника от съседна община да чисти в района на Токачка, Лъжичник, Бук, Пашинци, каза Себихан Мехмед. Тя припомни, че на територията на общината има 400 махали и увери, че всички коли работят непрекъснато, за да почистят пътищата и към най-малките населени места.
повече може да чуете в разговора на Станислава Георгиева с кмета на община Крумовград Себихан Мехмед в прикачения звуков файл
Българският манастир "Свети Великомъченик Георги Зограф" на Света гора отбелязва есенния празник на свети Георги (по стар стил на 16 ноември), когато мощите му са пренесени от мястото на измъчването му в Лида в Мала Азия (днешния град Лод в Израел) в новоосветен християнски храм. След светата литургия, оглавена от Браницкия епископ Йоан - първи..
България за поредна година се присъединява към Световния ден за възпоминание на жертвите от пътнотранспортни произшествия, който тази година се отбелязва на 16 ноември. Санкциите по пътищата са само превантивна мярка и не могат да върнат човешки живот – подчерта пред Радио Кърджали Мария Ботева, заместник-началник на отдел „Пътна полиция“ при Главна..
Пътен полицай на 2025 година е Георги Карапаунов от Областната дирекция на МВР в Смолян. Това стана ясно след края на двудневното едноименно национално състезание, което се проведе в Кърджали. Карапаунов беше най-бърз и получи най-много точки в петте конкурсни дисциплини. Призът беше връчен на тържествена церемония снощи, където бяха отличени още..
Днес над по-голямата част от страната ще е предимно слънчево. Преди обяд в Дунавската равнина и по долините на реките в Южна България ще е мъгливо, но с появата на слаб вятър от запад видимостта ще се подобри. Максималните температури ще бъдат между 14° и 19°, по-ниски в местата с трайна мъгла, в София – около 16°, в Кърджали и Хасково - около 18°, в..
За почетен председател на учредената днес партия Алианс за права и свободи е избран Ахмед Доган, който ще има и оперативни функции. Учредителната конференция избра ръководство, съставено от четирима съпредседатели- Танер Али, Димитър Николов, Хайри Садъков и Севим Али. За заместник-председател на партията е избран Николай Цонев. Документите за..
Елена Петрова – ученичка от XI клас в СУ „Васил Левски“ в Крумовград и активен член на клуб „Историкон“ завоюва престижното трето място в категорията за реферат на 33-тото издание на Национален ученически конкурс, организира от Клуб "Родолюбие" и с мото „Българският принос в света на науката, технологиите и иновациите“. Елена участва с проучване,..
В Кърджали се провежда 31-вия национален конкурс „Пътен полицай на годината“. 70 бяха участниците в надпреварата, сред тях имаше и дами. Те премериха сили в общо 5 дисциплини. „През последните години активно се включват и дамите-пътни полицаи в конкурса“, казаМария Ботева, заместник-началник на „Пътна полиция“. Освен теоретичен изпит, в..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478