Серия от семинари провежда Центъра за спешна медицинска помощ в Кърджали за своите служители. Те са двудневни и са на тема как спешните медици да се справят с личния и професионалния стрес и как да работят с трудни пациенти. До края на юли обучения ще се проведат за филиалите в Черноочене, Момчилград, Крумовград, Чорбаджийско и Кирково, а през октомври ще бъдат обучени и работещите в останалите филиали на територията на областта.
Миналата година проведохме подобни обучения и те се приеха добре от служителите. Тази година надграждаме с техники за справяне с трудни пациенти. Това са не само агресивни пациенти, но и такива, които доста изискват, които са попрочели нещо в интернет и настояват да се случи на тяхното, обясни д-р Митков.
Според него лекарите и особено спешните екипи в региона не са пощадени от агресия. "Имаме няколко случая на проведена вербална агресия към наши екипи. Във всеки случай се реагира доста остро, разговаряме с районните управления, случая се докладва, извършва се проверка. Най-често агресивните пациенти се глобяват по Указа за борба с дребното хулиганство, обясни д-р Атанас Митков.
Цялото интервю на Станислава Георгиева с д-р Атанас Митков може да чуете в прикачения звуков файл.
Стартира новият проект на Община Ардино „Минало и съвремие в сърцето на Родопите – културни мостове на Ардино“, с амбицията да допринесе за запазването и развитието на културното наследство в общината и региона. Основната цел на проекта е да подпомогне културната политика на община Ардино чрез организиране на разнообразни събития и..
И тази година ардинци отварят сърцата си за благотворителност. Станалата традиционна благотворителна кампания „Ардинската Коледа“, която се провежда под патронажа на кмета на община Ардино инж. Изет Шабан, е насочена към събирането на средства за лечението на Бюлбюл Хасан.Това каза за Радио Кърджали Гюнер Шюкри от общинската..
Живущи в хасковския квартал “Бадема” настояват за поставянето на нова пешеходна пътека и знак на булевард “Никола Радев”. След многократни разговори с представители на Общинската администрация и компетентните органи, те стигат до решението да излязат на протест, и затварят за кратко движението по оживения булевард. В ефира на Радио..
"Влизаме в клуба на богатите като най-бедни". Така депутатът Георги Георгиев коментира за Радио Кърджали проектът за бюджет 2026-а. Народният представител от „Възраждане“ и член на здравната комисия определи модела на финансиране в здравеопазването като „огромна далавера“. По думите му „Здравната каса прилича все повече на продънена каца“,..
Българските политици често използват образни сравнения, когато говорят за държавния бюджет – „постна пица“, „мазнинка“, „брашно на заем“. Т ези метафори не са случайни, а отразяват реални финансови затруднения и служат за по-достъпно обяснение на сложните процеси пред обществото, коментира в ефира на Радио Кърджали политическият анализатор проф...
Мюжгян Адем, управител на Фондация „ПУЛС“ – клон Кърджали, представи пред слушателите на Радио Кърджали старта на кампанията „16 дни на активизъм срещу насилието над жени и домашното насилие“ , която ежегодно се провежда от 25 ноември до 10 декември. Фотоизложбата ще бъде открита от 10:30 ч. в търговски комплекс „Орфей“ и показва различните..
Специалистът логопед Айлин Халилова споделя, че най-често родителите търсят помощ, когато детето не говори или речта му е трудна за разбиране. В практиката ѝ най-честите причини за забавено речево развитие са прекомерното време пред екрани и липсата на активна комуникация между възрастни и дете. Екраните предлагат еднопосочна стимулация, която..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478