"Арда" се изкачи до третото място след поредна победа

Отборът на "Арда" победи с 3:2 "Септември" (Сф) в последния мач от 4-тия кръг на Висшата футболна лига. Двата тима изнесоха динамичен и интересен мач, изпъстрен с множество голови положения. Реултатът бе открит още в 6-тата минута, когато Котев изстреля точно една върната назад топка от границата на наказателното поле. Отборът на "Септември" изравни в 28-мата минута. Реди Каса отбеляза, след като засече центриране от ъглов удар. 7 минути преди края на полувремето Христо Иванов отново изведе домакините напред. През второто полувреме в 72-рата минута Стоев си отбеляза нелеп автогол за 2:2. Само 2 минути след това резервата Ел Мами Тетах отново изведе домакините напред за крайното 3:2.

Стартови състави:

Арда: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н'Диайе, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев;

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 16. Кристиян Пешов, 8. Александър Тодоров, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 22. Мартин Стойчев, 13. Мартин Николов, 19. Реди Каса, 17. Симеон Александров.

Главен съдия: Димитър Димитров

Помощник съдии: Красимир Миланов и Владимир Велев

ВАР арбитри: Васимир Ел-Хатиб и Стоян Арсов

Четвърти съдия: Васил Минев

Баскетболисти от Ардино взеха участие в международен спортен турнир в Бурса

Юношеският баскетболен отбор на СУ „Васил Левски“ от Ардино U16, който представи общината и България, се завърна от участие в 22-ият Международен спортен турнир в побратимената турска община Нилюфер, Бурса. Надпреварата се проведе по повод 19 май, празник на младежта и спорта в Турция и Ден за възпоменаване на създателя на турската република Мустафа..

публикувано на 21.05.24 в 13:39

Бългасрките каратисти се класихара седми на Европейски шампионат в Германия

Сборният отбор на България, в който участваха състезатели от клубовете „Арес“ -  Кърджали и „Торнадо“- Хасково се класира на седмо място по медали от 22 държави на 10-ия юбилеен Европейски шампионат по Шито-Рю Карате в Регенсбург, Германия. Над 500 каратеки от Румъния, Италия, Словакия, Великобритания, Хърватска, Швейцария, Унгария и др., премериха сили..

публикувано на 21.05.24 в 10:39

С нулево равенство Арда и ЦСКА 1948 поддържат интригата за 7-мото място

Арда (Кърджали) направи равенство 0:0 пред собствена публика срещу ЦСКА 1948 в мач от 34-ия кръг в Първа лига, за разпределение на позициите между седма и десета.  В третата минута Борислав Цонев шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Петър Маринов изби. Две минути след това Цонев пробва късмета си с изстрел от пряк свободен..

публикувано на 20.05.24 в 21:20

Арда приема ЦСКА 1948 в мач за седмото място

С два мача в понеделник, 20 май, продължава битката за седмото място в Първа футболна лига. От 17:45 часа Арда е домакин на ЦСКА 1948, а от 20:15 Славия посреща Ботев (Пловдив). Преди мача в Кърджали  между Арда и ЦСКА 1948, възпитаниците на Николай Киров са на само точка отстояние от седмото място, на което е предстоящия му съперник. С 45 пункта е..

публикувано на 20.05.24 в 08:49

Григор Димитров остава в Топ 10

Най-успешният български тенисист в историята Григор Димитров запази десетото си място в публикуваната днес световна ранглиста. Той влезе в топ 10 на АТР на 1 април и оттогава не е напускал челната десетка. Тази седмица 33-годишният Димитров ще се готви за Откритото първенство на Франция в Париж, чиято основна схема започва в неделя, 26 май. В..

публикувано на 20.05.24 в 08:44

Пуснаха билетите за мача на "Арда" с ЦСКА 1948

Билетите за футболната среща на 20 май, между "Арда" и ЦСКА 1948 вече са в продажба от 10 часа на 19 май.  Мачът от 34-тия кръг на Професионалната първа лига е домакински за Арда и е от груповата фаза, която дава право на участие на бараж за Европа.  Двубоят е с начален час 17.45 в понеделник. Касите на стадиона ще работят от днес, неделя от 10 до..

публикувано на 19.05.24 в 13:00