Пет спасителни екипа с 12 служители от пожарните служби в област Кърджали са участвали в сряда в отстраняването на последици от аварийни ситуации.
Четири от сигналите са били за поражения вследствие на силния вятър. Обезопасени са били скъсани електрически проводници в село Садовица, отстранени са били паднали дървета и клони на жп релсите в Кърджали и по пътя от комплекс „Белите брези“ към село Млечино.
В 15,30 часа бил подаден сигнал за разпилян живак от счупен термометър в жилище в Кърджали. Спасителен екип на РСПБЗН в града събрал живака.
На 18 януари в РСПБЗН-Пампорово е получен сигнал за паднало дърво върху лек автомобил „Рено Клио“. Причината за инцидента е силен вятър. Няма пострадали граждани. Дървото е отстранено от екип на РСПБЗН – Чепеларе.
Полицаи от РУ Хасково и лесничеи проведоха съвместна акция за съхранение на дърва без документи за произход. Проверени са домове в хасковските села Долно Войводино, Пчелари и Козлец. Установени са 4-ма собственици с над 4 кубика дърва за огрев без необходимите документи за доказване на произход.
Двама хасковлии са задържани за кражби на 3 кутии за дарения. Вчера криминалистите са заловили мъжете на 24г. и 34г., за които имат данни, че са задигнали 3 дарителски кутии, оставени в магазини и бензиностанция в Хасково. По-младият признал за кражбата на такава, поставена в бензиностанция на булевард „В.Левски“, станала в началото на месеца...
С тържествена церемония в Хасково бе изпратен поредният български военен контингент, който ще участва в мироопазващата мисия на НАТО в Косово (KFOR). Заместник-кметът на община Хасково Динко Тенев подари на военнослужещите икона на Свети Георги Победоносец и връчи знамето на града на командира на ротата и помощник-национален командир на контингента..
Областната дирекция на МВР – Кърджали започна проверка за фалшиви медицински удостоверения, използвани при издаването на свидетелства за правоуправление на МПС. По първоначални данни в медицински център в областния град са били изготвяни документи за физическа годност на водачи за категориите C и D, без реално да са били извършвани необходимите..
С празничен концерт в читалище „Родопска искра“ в Ардино бе отбелязан Международният ден на майчиния език. Събитието събра десетки жители и гости на града, а неговото официално откриване бе поверено на кмета на общината инж. Изет Шабан. В своето приветствие той припомни значението на този ден, който се чества от 2000 година насам, след като Генералната..
От днес двама румънски полицейски служители се включват в съвместни патрули с българските си колеги в курорта Пампорово. Това се осъществява в рамките на двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния. Съвместните наряди ще следят за реда и сигурността в курорта до 19 март 2025 г. Международното полицейско..
8 милиона лева загуби са претърпели големите хранителни вериги след бойкота на 13 февруари, заяви Нели Димитрова от движението "Системата ни убива". Според нея, тази сума е отчетена официално от НАП. „Това са цифрите и нашето желание е, ако можем, за втори път да нанесем удар и да покажем, че ако веригите продължават с политиката на все по-непосилни..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478