Офроуд машини застават на старт в Кърджали отново след двугодишно прекъсване. Заради пандемията от ковид, традиционното вече състезание беше прекъснато. Днес „Кърджали 4х4 2023” стартира под надслов „Голямото завръщане”. Състезанието е организирано от Автомобилната федерация на България и Община Кърджали и е десето издание. То е първи кръг от първенството „Bulgaria Trophy Challenge” и Националния Cross Country шампионат.
На стартовете ще застанат поне 70 участници от пет държави - България, Гърция, Турция, Румъния и Казахстан. Те ще се състезават в пет категории. Тази година специална атракция ще бъде участието на млади състезатели на 6-годишна възраст, деца на участници в офроуд гонките. Завръщат се и ATV-тата. Най-младите участници, децата, ще карат точно този тип машини. Около 500 км са общо трасетата, по които ще преминат гонките. Заключителният етап ще е на 5 март, на затворено трасе, традиционно при Водното огледало.
Има специални изисквания за различните класове и категории машини. Според вида на автомобила участниците се състезават в различна категория. Всички състезатели са лицензирани от Автомобилната федерация в България. Единственият клас, в който няма много изисквания и са серийни автомобили е клас „Средна скорост“, където могат да се пробват обикновени джипове, но с движение не повече от 30 км/ч.
Във фейсбук ще бъде отворено събитие, в което ще има карта с „горещите точки“, най-интересните места за наблюдение на гонките в различните категории, съобщават организаторите.
Търговските вериги трябва да предоставят допълнителна информация за цените на хранителните стоки от първа необходимост, в рамките на проверката на Комисията за защита на конкуренцията. Ако секторният анализ на регулатора установи нарушения, ще бъдат образувани производства и ще бъдат наложени санкции. КЗК изисква от търговските вериги..
Кметът на Кърджали Ерол Мюмюн поздрави лично сребърния медалист от международната олимпиада по история, която се провежда под егидата на International Academic Competitions и която се състоя в столицата на Франция - Париж - Любомир Колев. Ученикът от СУ „Петко Рачов Славейков“ успя да впечатли кмета с познания по геополитика. В..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната - това обяви пред БНР главният експерт на КТ "Подкрепа" Атанас Кацарчев: "Министерството удължи работната група до 30 септември. Засега нямаме срещи поне от месец насам. Има действащ механизъм,..
Районният съд в Кърджали наложи глоба от 200 лева на 58-годишна жена за хулигански прояви, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Жената предизвикала скандал в сградата на общинската администрация и проявила непристойно поведение, изразяващо се в отправяне на ругатни, обиди и плюене спрямо жител на града, се посочва в..
От днес болниците отново ще работят с финансови лимити по договорите си със Здравната каса. Това предвиждат обнародваните в Държавен вестник промени в Закона за здравното осигуряване. Те влизат в сила, след като парламентът отхвърли наложеното от президента вето. През април миналата година Конституционният съд определи лимитите на..
1031 моторни превозни средства са били проверени от началото на август и през вчерашния ден. Констатираните нарушения на ЗДвП са 644, от които повече от половината са клиповете за превишена скорост – 377 броя. За други нарушения, установени от полицейски служители, са съставени 34 акта и 233 фиша. По време на операцията..
За упражнено насилие 49-годишен е задържан в РУ-Кърджали, съобщиха от Регионалния пресцентър на МВР. Около 19 часа в село Костино мъжът предизвикал скандал и нанесъл удари на майка си. Полицейски служители разяснили правата на пострадалата по Закона за защита от домашно насилие. Попълнени са документи за с цел определяне на мярка на защита...
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478