Хюсние Хикмет от Момчилград се обърна към Радио Кърджали, за да сподели проблем и да потърси съдействие за решаването му. От двора на къщата й е била открадната инвалидната количка, с която е искала да извежда болната си много възрастна майка по за час навън,на въздух. Количката е била ползвана 4 години за баща й. Преди 29 години той е почитал и количката била прибрана за момента, когато отново дотрябва на някого от семейството.
От ефира на Радио Кърджали Хюсние се обърна към евентуалния крадец: „Живея на ул. „Кочо Честименски“. Това е човек, който е преминавал оттук, така мисля, защото не ми се вярва да е някой от съседите. И тоя човек, който я е взел, ако случайно той или негови познати слушат, нека да му кажат – да я върне. Аз ще се зарадвам. И пак, когато е тъмно да я върне, да я върже на същото място. Никой няма да го знае. Ще се зарадвам. Истински. Не искам и да го видя тоя човек. Не искам и да го знам. Само да ми остави там (инвалидната количка, б.а.)“, категорична беше Хюсние.
Тя прие и предложената възможност да й бъде дадена инвалидна количка от човек, който разполага с такава, но не я ползва.
Цялата история можете да чуете в прикачения звуков файл.
Млади любители на космоса от цяла България се събраха край Ардино, за да участват в традиционната лятна школа по астрономия, организирана от Астрономическата обсерватория „Славей Златев“ – Кърджали. Тази година обучението започна по-рано от обичайното – заради очакваното пълнолуние на 9 август, което щеше да затрудни наблюдението на метеорния поток..
„Общинските болници сме гръбнакът на спешната помощ в малките населени места, но се чувстваме като излишен товар за държавата“ – това каза в интервю за Радио Кърджали д-р Гюнер Осман, директор на общинската болница в Ардино. Поводът е възстановяването на лимитите по клинични пътеки, което, според д-р Осман, ще има тежки последици най-вече за хората в..
Засилените мерки срещу безразборното използване на питейна вода в община Кирково остават в сила, въпреки частичното подобрение на ситуацията. Изпускането на вода от язовир „Аламовци“ вече дава резултат, но опасността от безводие в горещите летни дни все още не е отминала. Това съобщи в ефира на Радио Кърджали кметът на общината Шинаси Сюлейман. „Много..
Първият етап от националния конкурс за директори на училища приключи, но за 62 учебни заведения в страната няма подадени кандидатури. Особено тревожна е ситуацията в област Кърджали, където за осем училища не се е явил нито един кандидат. Незаети остават директорските постове в училищата в селата Чакаларово, Дрангово, Тихомир, Кирково, Аврен, Усрен,..
Пожарите в Югоизточна България продължават да нанасят сериозни щети. Особено тежка е обстановката в област Хасково, където в последните дни бушуват огнени стихии в общините Тополовград и Свиленград. На терен работят десетки пожарникари, военни, доброволци и местни власти, но въпреки усилията фронтовете трудно се овладяват. „Пожарът до село Срем все още..
Следват кулинарните посоки и пейзажи на Мая Мечева, която смесва авокадо, моркови, червен мук, лимон, портокал, мед и люто къри в едно ястие. Във втората част на предаването, ще ви разкажа за страстта към квасните хлябове, а Светла Пенева ще ни посвири на китара и ще ни разкаже за Южна Корея. Очакват ни още изненади, само останете с..
Приморско отново стана сцена на българския фолклор по време на шестото издание на танцовия и музикален фестивал „Фолклорна плетеница“, организиран от сдружение „Атлиманска огърлица“ и Община Приморско. В продължение на три вечери, амфитеатърът в морския град прие десетки фолклорни състави и индивидуални изпълнители от почти всички краища на страната,..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478