450 служители на МВР в областта поемат охраната на изборните помещения и обществения ред при провеждането на избори за Народно събрание на 2 април.
Охраната на помещенията за гласуване, изборните бюлетини и книжа и устройствата за машинно гласуване ще започне от събота преди обяд и ще продължи до приключване на гласуването и предаването на материалите в РИК. В охраната са включени служители на ОДМВР-Кърджали, Зоналното жандармерийско управление, Гранична полиция, РДПБЗН. В помещенията за гласуване няма да бъдат допускани въоръжени лица, във видимо нетрезво и неадекватно състояние. С полицейска охрана ще бъдат транспортирани до РИК протоколите, бюлетините и устройствата за машинно гласуване след приключване на вота.
Наближава крайният срок за получаване на хранителните и хигиенните помощи по Оперативна програма за храни и основно материално подпомагане 2021–2027. Пакетите могат да бъдат получени до 28 ноември 2025 г. (петък) . Българският Червен кръст – Кърджали информира, че помощите се раздават във временните пунктове на организацията в рамките на текущата..
Служителите на Отдел „Статистически изследвания – Кърджали“ (бившото Статистическо бюро) ще проведат днес протестна акция от 12:30 до 13:00 часа пред сградата на институцията. Инициативата е част от националната серия протести, организирани от Синдиката на административните служители „Подкрепа“, които се провеждат през тази и следващата..
Финансовата рамка за догодина влиза днес за първо гласуване в пленарната зала. По-рано през седмицата водещите ресорни комисии я одобриха, въпреки острите забележки на работодателски организации и синдикати. Първи на вниманието на депутатите ще бъде бюджетът на Държавното обществено осигуряване, в който е заложено от 1 януари минималната работна..
Днес времето в страната ще бъде предимно облачно на места, главно в Западна България и Рило-Родопската област, с валежи от дъжд. Около и след обяд валежите в повечето райони временно ще спрат и облачността ще се разкъса. Вятърът в котловините и низините ще стихне и там преди обяд видимостта ще е намалена. В Източна България и северно от планините ще..
Служители на Отдел "Статистически изследвания в Кърджали /старото Статистическо бюро/ ще протестират утре от 12.30 до 13 часа пред сградата на институцията. Синдикатът на административните служители "Подкрепа“ започва серия от протести в цялата страна през тази и следващата седмица. Причина за недоволството е недостатъчното заплащане и..
Четирима дванадесетокласници от ЕГ „Христо Ботев“ – Кърджали бяха отличени в XXXIII Национален ученически конкурс на тема: „Българският принос в света на науката, технологиите и иновациите“, организиран от Националния клуб „Родолюбие“ със съдействието на МОН и партньорски организации и институции. Георги Папратилов от 12Г клас спечели..
Финансовият министър Теменужка Петкова обяви правителствено решение от днес, с което 31 декември (сряда) и 2 януари (петък), са обявени еднократно за неработни дни: "Това всъщност се налага във връзка с необходимостта от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и нефинансовия сектор, свързани с въвеждане..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478