Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съперникът на Ердоган с предизборен клип пред табелата на Кърджали

Снимка: facebook/K.Kilicdaroglu

Кандидатът за президент на опозиционния блок в Турция, наречен "Национален алианс", Кемал Кълъчдароглу засне предизборен клип пред табелата на град Кърджали, в който критикува управлението на президента Реджеп Тайип Ердоган. 
Кемал Кълъчдароглу: „Обръщам се към вас от Кърджали, България. Политиката спрямо турския свят, Средиземноморието, външната и политиката на военно- отбранителната  индустрия, е държавна политика. Държавните политики са независими от партийните.“
Във видеото си Кълъчдароглу твърди, че дворцовата администрация е превърнала управляващата партия в държава, а външната политика се управлява еднолично.
Кемал Кълъчдароглу е кандидатът на опозицията, който ще се изправи срещу настоящия държавен глава Реджеп Тайип Ердоган на президентския вот на 14 май. 74-годишният Кълъчдароглу е лидер на Народнорепубликанската партия, която е втората по големина партия в Турция.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Разпети петък е

Днес е Велики или Разпети петък - най-скръбният ден за християнския свят. В него си припомняме за страданията, съденето, за разпъването на кръста, за смъртта и погребението на Иисус Христос. Според евангелските текстове, това е денят в който Иисус Христос е разпънат на кръста, за да стане изкупителна жертва за греховете на човечеството. Днес в..

публикувано на 18.04.25 в 11:31

Катастрофа затрудни движението в жк. „Възрожденци“

Миниван, управляван от младежи, се удари в такси и спря в дърво на тротоара при отбивката до 11-и блок в ж.к. „Възрожденци“ в Кърджали, съобщи наш слушател. Няма пострадали, нанесени са само материални щети. По първоначална информация, таксито е опитало да направи обратен завой. На мястото има патрул на КАТ, но движението е изключително затруднено...

публикувано на 17.04.25 в 14:49

Момчилград и Сердиван подписахa протокол за побратимяване

Кметовете на общините Момчилград и Сердиван, Република Турция Илкнур Кязим и Осман Челик подписаха предварителен протокол за побратимяване, който поставя основите на бъдещо партньорство. Документът предстои да бъде одобрен с гласуване от общинските съвети в Момчилград и Сердиван. Протоколът очертава основните направления за сътрудничество, като..

публикувано на 17.04.25 в 11:52

„Златните Баби“ съхраняват великденския дух в Пчеларово

На Велики четвъртък въздухът в Пчеларово ухаеше на топъл козунак и свято очакване.  В сърцето на това предпразнично вълнение бяха неуморните „Златни баби“ от Народно читалище „Иван Буюклиев-1926“. С обич и вещина, те претвориха вековната традиция в пъстра реалност, изпълвайки деня с цвят и смисъл. Сръчните им ръце изписваха багри върху..

публикувано на 17.04.25 в 11:32

Соня Костадинова: Козунакът идва в България в началото на 20 век

Историческият музей в Кърджали представя една специална изложба за великденските яйца на България. Автор е Георги Куманов, който проследява всички видове техники за украса и великденски яйца в България от миналото до настоящия момент, разказа в ефира на Радио Кърджали Соня Костадинова от Историческия музей.Тя обясни и какви са народните традиции и..

публикувано на 17.04.25 в 11:24

Намалени такси за лични карти на най-масовата група граждани

От днес 17 април 2025 г. влизат в сила нови цени за издаване на лични карти. С обнародвано постановление на Министерския съвет в Държавен вестник са направени промени в Тарифа №4 за таксите, които се събират в системата на Министерството на вътрешните работи.  До 31 декември 2025 г. лични карти ще се издават срещу следните такси: първа лична карта на..

публикувано на 17.04.25 в 10:36

Ученици от Крумовград с презентация срещу вейп устройствата

Доброволците на клуб „Добро сърце“ към СУ „Васил Левски“- Крумовград запознаха учениците от ОУ „Никола Йонков Вапцаров“ в с. Горна кулас негативните ефекти върху здравето от употребата на вейп устройствата. Младежите представиха мултимедийна презентация, като наблегнаха на фактите относно вредата, която оказва употребата на тютюневи изделия..

публикувано на 17.04.25 в 10:30