Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предимно слънчево с временни увеличения на облачността ще е в последния ден на август

Снимка: Божидар Чолаков - БНР Радио Кърджали

През нощта на места в източната половина от страната все още ще има краткотрайни валежи от дъжд, но до сутринта ще спрат. На запад ще бъде предимно ясно. Ще духа слаб югозападен вятър. 

Утре ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността, купеста и купесто-дъждовна. След обяд, главно в планинските райони и Лудогорието ще има краткотрайни, временно интензивни валежи и гръмотевици. Ще има и условия за градушки. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 27° и 32°, в Кърджали и Хасково - около 32°, Смолян 23°. През нощта срещу петък в източните райони от страната валежите ще продължат, ще има и гръмотевична дейност.

Над планините облачността ще е променлива, често значителна, купеста и купесто-дъждовна. На много места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Има условия и за градушки. Значителни и временно интензивни ще са явленията в района на Централен Балкан и Средна гора. Ще духа умерен и силен вятър от западната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 21°, на 2000 метра - около 14°.


По публикацията работи: Божидар Чолаков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Забраниха традиционното шествие на жените по случай 8 март на площад Таксим в Истанбул

Женски организации в Истанбул призоваха жените да участват днес в традиционния "Нощен феминистки марш", с който да отбележат Международния ден на жената на централния площад "Таксим". Управата на район Бейоглу, в границите на който се намира "Таксим", забрани провеждането на шествието. Истанбулската областна управа забрани спирането на влаковете на..

публикувано на 08.03.25 в 16:49

Стотици хора празнуваха Тодоровден в родопското село Момчиловци

Стотици се събраха да отбележат Тодоровден в родопското село Момчиловци. Традиционните конни състезания се провеждат за 29 път. По установена традиция празникът започна със Света литургия в църквата „Св. Св. Константин и Елена“ и шествие  с конете начело с иконата на Св. Теодор. В надпреварата се включиха около 20 коня. Предвидени са конкурси за..

публикувано на 08.03.25 в 16:26

Президентът Радев: Модернизацията на българската армия трябва да е осъзнат ангажимент на всяка власт

"Модернизацията на българската армия, укрепването на отбранителната индустрия трябва да бъдат първостепенен, постоянен, осъзнат ангажимент на всяка власт, а не да чака да ѝ се задава посоката от Брюксел, за да се сеща за тях". Това коментира пред журналисти президентът Румен Радев, предаде БТА. Той припомни, че е свикал и заседания на Консултативния..

публикувано на 08.03.25 в 13:05

Условията за туризъм в планините са добри, казаха от Планинската спасителна служба на БЧК

Условията за туризъм в планините са добри, казаха за БТА от Планинската спасителна служба на Българския Червен кръст.  Трябва да се има предвид, че сутрин температурите са по-ниски и снежната покривка е по-твърда, а следобед се размеква и става на киша. Съоръженията по планинските ни курорти работят. Времето е топло, температурите са положителни..

публикувано на 08.03.25 в 12:25

Дамите зад волана в Смолян получиха цветя от Пътна полиция

По повод Международния ден на жената, служители на Пътна полиция – Смолян отново зарадваха дамите зад волана с нестандартна „проверка“. В празничния ден жените, шофиращи по главния булевард в града, бяха спирани от полицейски патрул, но вместо обичайната проверка на документите, ги очакваше приятна изненада – усмихнати полицаи им честитиха 8-ми..

публикувано на 08.03.25 в 12:10

Празнуваме Тодоровден

Тодоровден е подвижен празник, като се отбелязва в първата събота на Великденските пости. Преданията разказват, че на този ден светецът обличал девет кожуха и отивал при Бога да проси за лято. Във връзка с изградената представа за светеца на този ден стават надбягванията с коне. Отличилият се кон бива накичен с венец и тръгва пръв за село, причакван вкъщи..

публикувано на 08.03.25 в 12:01

Мнозинството от българите отбелязва 8 март

Мнозинството от българите (63%) отбелязва и/или празнува 8 март. Празникът се зачита в по-голяма степен от жените – близо осем от 10 от тях дават положителен отговор. Близо две трети от жените (65%) твърдят, че се чувстват по-специални в празничния ден. Това показват данните от разпространено проучване на социологическата агенция "Тренд".  Според..

публикувано на 08.03.25 в 11:44