С десет медала се завърнаха възпитаниците на европейския шампион по карате Тунджай Тасим от международно състезание в Лесковац, Сърбия. Младите каратисти на възраст между 8 и 15 г. мериха сили с над 500 състезатели от Северна Македония, Сърбия и България. „Седем състезатели имах, с мен – осем, като всички се върнаха с медали и от двете дисциплини. Общо за осем човека имаме десет медала, от които пет са златни и пет – бронзови“, похвали отбора си Тунджай. Някои от тях тренират за първа година, а и повечето са дебютанти на международен турнир.
При момчетата Кристиян, Онур и Берту, а при момичетата Симона и Рабия, са с бронзови медали, съобщи още той. За златото при момчетата са се преборили Мехди и Антон. С нови два златни медала пък е попълнил колекцията си самият Тунджай. „За мен този турнир беше по-скоро загрявка за предстоящите, но за моите ученици със сигурност беше нещо голямо и доста изпитателно, доста трудно, но се пребориха добре, показаха наистина високо ниво. По-скоро неопитността им коства златните медали, но това ще се оправи с времето и се надявам следващия път да се върнат с още повече медали и то златни“, доволен бе младият треньор.
Той се подготвя за битките в турнира за Държавната купа, която е след няколко дни, а през декември – за Световната младежка лига във Венеция, Италия. „Тези са основните турнири, за които се готвя и за които се надявам да се върна с шампионски титли“, каза Тунджай Тасим.
Цялото интервю можете да чуете в прикачения звуков файл.
Ръководството на елитния футболен клуб Крумовград съобщи, че се разделя с досегашния старши треньор на представителния тим Атанас Рибарски. "ПФК Крумовград се раздели по взаимно съгласие с треньора на представителния отбор Атанас Рибарски. От днес начело на тима застава Мирослав Косев, който до момента беше част от треньорския щаб", написаха от..
Юношите до 16 години на волейболния клуб „Арда“ Кърджали завоюваха първото място в тяхната зона „Странджа“. Там те се изправиха на финал срещу най-добрите шест отбора от областите: Хасково, Кърджали, Стара Загора, Ямбол и Бургас. Младите волейболисти на Кърджали извоюваха 4 убедителни победи с по 3:0 гейма, каза за радио Кърджали..
Арда се завърна на петото място в класирането на Първа лига след победа с 1:0 над ЦСКА 1948 в мач от 23-тия кръг. Единственото попадение за домакините от Кърджали вкара Станислав Иванов, който се разписа в 11-ата минута, а домакините играха около половин час в намален състав заради червен картон на защитника Емил Виячки. След първата си победа през..
Курс за треньори по водна топка ще се проведе в Хасково на втори март (неделя). Той ще бъде воден от именития треньор по водна топка - Свилен Пиралков, който работи в Испания с деца от всички възрасти и същевременно е помощник-треньор на селекционера на националния отбор мъже на Испания. В курса ще участват и треньорите на „Арда 2008“ Иван Кръстев и..
В София се проведе държавното лично първенство по бадминтон за юноши и девойки до 19 години. Четирима състезатели от клуб "Хасково" достигнаха до медалите, каза за Радио Кърджали помощник-треньорът на отбора Таня Иванова: "Рая Петкова се класира на трето място единично и на двойки заедно с Кристияна Дамянова. А Николай Колев и Радослав Стоев..
Отборът на футболен клуб „Юнак“, Ардино по мини футбол игра благотворително на терените на стадион „Горубсо“ с деца от футболна академия „Арда 1924“. Събраните средства, които са 3007 лв и 50 евро са дарени за лечението на малката Азра Хасан от Ардино, която се бори с тежко заболяване. Пожеланието на футболистите е за бързо оздравяване на момиченцето,..
Отлично се представиха гимнастичките от Кърджали на първото им състезание за 2025 година. Клубът участва с осем момичета в международния турнир „Зимни феи и купа Самоков“. В надпревара с няколкостотин състезателки по художествена гимнастика кърджалийските грации показаха своите умения и заслужено стигнаха до призовите места, каза за Радио Кърджали..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478