Гората.бг подари 15 000 плодни, медоносни и паркови дръвчета на хората от област Кърджали. В събота от 9.00 часа пред театъра в Кърджали всеки, който пожела получи фиданки- сливи (жълта афъзка), дюли, ябълки (подложка), махалебки (дива череша), орехи, както и медоносни липи, червен дъб, явор, люляци, медоносна акация и др. дръвчета.
Инициативата за тази акция е на Гората.бг и има за цел засаждането на нови гори и дървета за България, с участието на колкото се може повече доброволци, млади хора и деца. От Гората.бг уточняват, че повечето фиданки са между 40 и 130 см., оптимални за прихващане и лесни за засаждане, като има и такива до 2 метра.
Сливите (жълта афъзка), дюлите и орехите са директно плододаващи, ябълките и черешите НЕ са облагородени (подложни са) и следва да се облагородят/ашладисат/.
Всеки желащ може да получи инструкции за съхранение, засаждане и грижа още на събитието при даряване, а също така подробна информация ще бъде качена и в сайта на Гората.бг.
Инициативата си е поставила за цел този сезон да засади в Бългерия още 1 милион дървета, за 5 месеца, съобщи в ефира на радио Кърджали организаторът на акцията Никола Рахнев.
През последните години намалява интересът към ползването на базите на „Ученически отдих и спорт“. Организацията, която е под юрисдикцията на МОН, в област Кърджали предлага 22 морски и 9 планински бази. Причините за слабия интерес според управителя на дружеството Димитър Митрев са - от една страна намаляващия брой ученици в..
Продуктите от основната потребителска кошница са поскъпнали с два лева на едро за последната седмица, отчитат от Държавата комисия по стоковите борсии тържищата. Увеличението на цените на годишна база се дължи основно на плодовете и зеленчуците, които са по-скъпи с 8 лв. в сравнение със същия период на миналата година, а основните..
Протестът на горските служители на магистрала "Тракия" приключи. В 14.00 часа в София започва среща на синдикатите с министъра на земеделието Георги Тахов като част от преговорите за увеличение на заплатите на работещите в горските и ловните стопанства. Вицепрезидентът на КНСБ Тодор Капитанов, който беше задържан при сблъсъците на..
Кметът на община Ардино инж. Изет Шабан извърши оглед на строителните дейности по изграждането на новия фонтан в парк „Нилюфер“. Заедно с него бе и неговият заместник Неджми Мюмюнходжов. Новото съоръжение ще допринесе за осъвременяването на парковата среда, като включва иновативни технологични решения и елементи на дигитализация. „Работим..
Представителният танцов ансамбъл "Орфей" при Дома на културата в Кърджали, с главен художествен ръководител Марияна Ликова, се класира на финала на Международния фолклорен фестивал „Новороден” в Прищина, Косово. Кърджалийските танцьори ще се надиграват с още 10 ансамбъла за призови места. В този празник на фолклорното танцово изкуство..
Общински детски комплекс в Кърджали получи добра новина - а тя е, че са спечелили проект, с който ще могат да обновят кабинета на Школата по етнография и краезнание с ръководител Нели Карабашева. Проектът е наименуван „Магията на традициите“ и е на стойност 19 977 лв. „ От класирани 48 проекта на центрове за подкрепа за личностно..
Министърът на земеделието и храните Георги Тахов ще участва в среща в Будапеща с колегите си от Унгария, Полша, Словакия и Румъния. Срещата се организира за обсъждане на постигнатото принципно споразумение между Европейската комисия и Украйна. В него се преразглежда двустранното Споразумение за задълбочена и всеобхватна зона за свободна търговия...
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478