Корнелия Нинова не вижда как този парламент би излъчил работещо правителство, затова по време на консултациите при президента Румен Радев тя настоя за провеждането на предсрочни избори.
"Ясна е позицията ни. Времето доказва тази позиция, тя е, че това правителство и това мнозинство са вредни за държавата. Агонията, в която вкараха България, може да се прекрати само с предсрочни избори", настоя тя.
Според нея това правителство е предало очакванията на стотици хиляди хора за промяна на досещания модел на управление.
"Вместо да се борят с мафията, изпраха мафията и задкулисието и ги узакониха… 9 месеца посветиха единствено за разпределяне на постове. За сметка на това големите приоритети на държавата са на заден план", каза Нинова и продължи:
"За нас това е неприемливо, предсрочни избори са изход от тази ситуация и не виждаме възможност в това НС да бъде решена някаква друга конфигурация, или поне заявявам, че ние няма да участваме в такива".
"Мисля, че се отива на предсрочни избори, защото те не могат да се разберат как да си поделят държавата... Готвим се за избори, а ще имаме и европейски, готвим се и за 2:1", посочи тя.
По думите ѝ самите приоритети на това правителство не са изпълнени: "Шенген по въздух и вода е унизително за България и ни поставя като второстепенна държава в Европейския съюз. Това ни отдалечава от нашата европейска същност".
"Планът за възстановяване и устойчивост не е ревизиран и крие риск за енергийната стабилност на страната", аргументира се още Нинова и отбеляза, че инфлацията не е намалена и за миналата година е 9,5%.
"Девет месеца посветиха единствено на разпределяне на постовете и властовите позиции в страната. За сметка на това големите проблеми, които стоят пред България, не са дори и помисляни да бъдат решени", каза още лидерът на БСП.
"Ако това продължи още 9 месеца, това означава още по-голяма несигурност и нестабилност, защото ще разпределят регулаторите. Мафията и задкулисието да заемат най-високите постове и да бъдат официализирани и легитимни. За нас това е неприемливо, предсрочни избори са изход от тази ситуация и не виждаме възможност в това НС да бъде решена някаква друга конфигурация, или поне заявявам, че ние няма да участваме в такива," категорична е Нинова.
Корнелия Нинова посочи, че за БСП приоритетите са демографската катастрофа, скъпото здравеопазване, ниското качество на образование, доходите на хората.
"Вече всеки десети работещ е работещ беден", посочи Нинова и добави, че цените са тръгнали нагоре.
Все повече хора в Кърджали проявяват интерес към безплатните обучения за придобиване на нова професия или развитие на дигитални умения. Курсовете се провеждат по програми на Агенцията по заетостта и са достъпни както за безработни, така и за работещи. Това съобщи директорът на Бюрото по труда в Кърджали Метин Хафъзсалим . По думите му, интересът..
С голям интерес премина петото издание на „Дните на Ардино 2025“ и „Фестивал на чистите храни от Родопите“ под мотото „Ръка за ръка за Ардино“. Жители на общината, гости от страната и чужбина се включиха в богата програма от концерти, изложби, спортни състезания и творчески инициативи. Сред акцентите бяха „Стената на творчеството“, художествената..
В периода 22 август (петък) 2025 г. от 21:00 ч. до 06:00 ч. на 23 август (събота) ще се извърши поредно пръскане срещу комари в Кърджали, съобщиха от общинската администрация. Ще бъдат обработени площи на територията на целия град – паркове, междублокови пространства, районите на религиозни храмове, терените около Водното огледало, гробищни паркове..
За отправени закани за убийство 32-годишен е задържан в РУ-Кърджали. Около 20 часа снощи в село Лясково при възникнал семеен скандал мъжът проявил агресия и заплашил баща си. След полицейска намеса е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР. Сектор „Охранителна полиция“ извършва проверката по случая с оглед на чл.144, ал.3 от Наказателния кодекс.
На 23 август в село Черничево ще се проведе традиционният селищен празник, организиран от община Крумовград, кметството и местното читалище „Бяло море 1929“. Празничната програма започва още на 22 август от 20:00 ч. с народно веселие с оркестър „Родопска младост“ с ръководител Мануш Саръев. На следващия ден – 23 август, официалното откриване е от..
128 зрелостници се явиха днес на поправителната матура по български език и литература в област Кърджали. От общо 162 допуснати, 34 ученици не са се явили, съобщи в ефира на Радио Кърджали началникът на Регионалното управление на образованието Ангелина Костова. "Изпитът се провежда в седем училища от региона, където са разпределени общо 16 зали. В..
Вариант 11 бе изтеглен за последната задача в теста за държавния зрелостен изпит по български език и литература. Той беше генериран от 917 504 възможни комбинации тази сутрин в Министерството на образованието и науката, съобщиха от ведомството. Тестът за днешния изпит се състои от 22 задачи с избираем отговор, 16 с кратък свободен отговор и две с..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478