Фолклорен танцов състав “Тракийска младост” към НЧ „Родопски фар 1938” Кърджали с главен художествен ръководител Георги Бояджиев, се завърна от 8-дневно турне в гр. Маниса, Република Турция. Съставът взе участие в празничните прояви в рамките на 484-то издание на Международния фестивал „Месир” 2024, който се организира от побратимената с Кърджали Голяма община Маниса. В тазгодишното издание на фестивала взеха участие представители от 14 страни – Азърбейджан, Босна и Херциговина, Хърватия, Сърбия, Индонезия, Казахстан, Беларус , България и др.
Целта на фестивала е да покаже красотата и уникалността на балканските носии, да популяризира фолклора и традициите на съседните държави. Кърджалийският състав участва всеки ден на няколко сцени и дефилета, последното от които е било с петчасов спектакъл на голяма сцена на централния площад, където всички групи демонстрираха красотата и изяществото на своя фолклор.
Фолклорен танцов състав „Тракийска младост” към НЧ „Родопски фар 1938” грабна сърцата на публиката и жителите от гр. Маниса и се завърна с плакет в знак на висока признателност и всеотдайност, почетни грамоти за всеки един участник от състава. Председателят Иван Узунов изказа благодарност към организаторите на фестивала и побратимената Община Кърджали, която беше поканена от губернатора на гр. Маниса.
На 4 октомври 2025 г. (събота) ще бъде открит ловният сезон 2025 – 2026 г. в област Смолян за местен дребен и едър дивеч, както и за груповия лов на дива свиня. В тази връзка Областната дирекция на МВР – Смолян, съвместно с Регионалната дирекция по горите и ловните сдружения, предприема засилени мерки за безопасност и контрол по време на ловните..
На 30 септември около 17 часа в Районното управление в Смолян е получен сигнал за намерен мъртъв благороден елен в местността „Шахоневи ливади“ край село Широка лъка. При огледа са открити следи от огнестрелна рана, но все още не е ясно дали именно тя е причинила смъртта на животното. По случая е образувано досъдебно производство.
В Кърджали ще се проведе втората безплатна кастрационна кампания за 2025 година. Тя е организирана от фондация „Спасение Кърджали“ съвместно с Pfotenliebe e.V. – Германия и с подкрепата на Общината. Кампанията ще се състои на 4 и 5 октомври, от 11 до 18 часа, като приоритетно ще бъдат кастрирани женски бездомни и дворни кучета, но също и мъжки кучета и до..
1 октомври е Международен ден на възрастните хора. На този ден се отбелязва приносът, който възрастните хора имат към обществото. По повод празника, социалният министър Борислав Гуцанов ще посети столичния дом за стари хора "Надежда". Правителството работи за по-висока добавка към пенсията на починал съпруг – от 30% на 35%. Това пише в приветствието..
Днес от 11 до 11:30 часа ще бъдат тествани Националната система за ранно предупреждение и оповестяване (НСРПО) и системата BG-Alert. Чрез сирените ще бъдат излъчени "Национален сигнал за тревога" и "Национален сигнал за край на тревогата" на територията на градовете София, Бургас, Варна, Кърджали, Монтана, Пазарджик, Плевен, Пловдив, Русе, Смолян,..
Днес облачността ще бъде разкъсана, над много райони често значителна. След обяд на отделни места в Рило-Родопската област ще превали дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат от 15°-16° в Западна България до 23° в югоизточните райони от страната, за София – около 16°, в Кърджали и Хасково - около 20°, в..
В Крумовград вече тече традиционният есенен панаир "Сеид Баба" , който ще продължи до 4 октомври . Събитието е дългогодишна местна традиция, която съчетава културни, спортни и обществени прояви и е посветена на края на земеделската година. Панаирът носи името на Сеид Баба – историческа фигура, почитана в региона като местен военачалник и..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478