Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Двудневни тържества с наситена програма за празника на Джебел

Снимка: Община Джебел

Музика, спорт, изяви на талантите очаква Джебел за празника на града.

Площад „19 май“ ще събере хиляди за Деня на „волята за свобода“ на джебелчани.

Мероприятията започват още на 18 май с откриване на Алея на занаятите, турнири по шах, тенис на корт, волейбол, велосъстезание до село Тютюнче, футболен мач между ветерани. На сцената в центъра ще се качат самодейни състави, а Джебел ще „Търси талант“ с работилница за графични техники. Цирково шоу и концерт на Цветелина Грахич, след което диско под небето с DJ Venci ще закрие първия ден.

С откриване на централния градски парк, предшествано от мевлид в централната джамия и фестивал на регионалните вкусове и кулинарна изложба, кметът Неджми Али ще даде начало на официалното честване на Деня на Джебел – 19 май.

Фоклорни групи от Бурса и Кърджали, както и местни музиканти, ще се качат на сцената. Музикалният маратон продължава вечерта с концерти на Неджи, Ведат Билир и Фики Стораро. Джебелчани ще се насладят и на лазерно шоу.

„19 май е денят на волята за свобода на джебелчани, който постави началото на демократичните промени в България. Те показаха, че човешкото достойнство и чест са над всичко и няма да приемат унижението! Денят и площадът ,,19-ти  май“ са датата и мястото, превърнали този ден в ,,Ден на  Демокрацията“. Нека отново, този ден да бъде повод за гордост, защото продължаваме да променяме визията на Джебел. Превръщаме родното си място в една чиста, красива, развита и модерна бутикова европейска община! Заповядайте на обновения ни площад ,,19-ти май“, заедно да отбележим ,,Деня на демокрацията“, призова кметът на общината Неджми Али.


По публикацията работи: Гинка Динчева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Кметове от Кирковско преминаха към Пеевски

Кметове от Кирковско се отказаха да бъдат лоялни на Ахмед Доган и показаха подкрепата си за ДПС Ново начало. Емил Кьосев - кмет на село Горно Кирково, и Здравко Сребрев - председател на местния съвет в село Дружинци, официално обявиха подкрепата си за ДПС на Делян Пеевски. Двамата се присъединяват към Иван Кърбашев - кмет на село Джерово, който по-рано..

публикувано на 11.04.25 в 15:48

Агоп Узунбохосян: С Празника на Слънчевия часовник искаме да събудим интереса на учениците към астрономията

Ученици от 4 до 7 клас от две кърджалийски училища - "Отец Паисий" и "Петко Рачов Славейков" - се включиха със свои макети в традиционния Празник на слънчевия часовник, организиран от Астрономическа обсерватория с планетариум „Славей Златев“ в Кърджали. Въпреки че тази година датата не съвпада с тази на пролетното равноденствие, това..

публикувано на 11.04.25 в 14:26
Снимката е илюстративна, архив

Три коли се удариха във верижна катастрофа

Три коли са се ударили във верижна катастрофа в четвъртък по обед в землището на село Сушево по пътя от Момчилград към спирка „Джебел“.  59-годишен водач на товарен „Тойота“ блъснал намаляващ пред него лек автомобил „Фолксваген“ заради спрял товарен „Мерцедес“ поради ограничено движение, свързано с ремонтни дейности. От удара леката кола се блъснала..

публикувано на 11.04.25 в 13:25

На Лазаровден: Възстановка на обичая „лазаруване“ в ОДК

Утре – събота, 12 април, когато се пада Лазаровден, от 11 часа, в Общински детски комплекс /ОДК/, за поредна година ще има възстановка на обичая Лазаруване. Възпитаниците на Школата по етнография и краезнание ще ни потопят в този уникален празник на моминството, младостта и възраждането на природата за нов живот. „Тази година ще..

публикувано на 11.04.25 в 13:25

25-годишна подкара кола с фалшива регистрация

25-годишна управлявала автомобил с фалшива регистрационна табела в Ардино.  Около 20,45 часа в четвъртък в града бил спрян лек автомобил „Опел“ с кърджалийска регистрация.  Полицейските служители установили, че задната табела на автомобила е изработена от пластмаса и не е издадена от съответните компетентни органи, съобщиха от регионалния пресцентър на..

публикувано на 11.04.25 в 13:22

Установиха незаконно такси в Кърджали

Незаконна таксиметрова дейност е установена от служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“, съобщиха от регионалния пресцентър на МВР в Кърджали .  При извършена проверка в четвъртък на лек автомобил „Шкода“, управляван от 71-годишен, е констатирано, че водачът извършва таксиметрова услуга, без да има законово право за това...

публикувано на 11.04.25 в 13:09

Осмокласници опознаха професията на полицая с гостуване в РУ-Кърджали

Ученици от VIIIд клас на ЕГ „Христо Ботев“ в Кърджали гостуваха в Районното управление в града и се запознаха отблизо с професията на полицейските служители. Инициативата им е свързана с иновативна седмица в училището под надслов: „Мечтай, работи, постигай“. Осмокласниците бяха посрещнати от началника на управлението главен инспектор Никола Палахутев,..

публикувано на 08.04.25 в 17:05