Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Кърджали продължава с обновяването на туристическите маршрути

Поредица от кампании подготвя и ще реализира община Кърджали, заедно с Туристическия информационен център, в рамките на инициативата "I LOVE KARDZHALI" („Аз обичам Кърджали“). 

Заместник-кметът на община Кърджали Веселина Тихомирова каза, че в основата на дейностите ще бъдат туристическите обекти и маршрути в общината, тяхното обозначаване, обновяване на съществуващата маркировка и почистване. 

Тихомирова отчете значителен интерес към първата кампания, проведена само преди дни, в която са се включили близо 150 ученици, учители и доброволци. 

Само за ден са положили нова маркировка по пет маршрута – "Каменна сватба", моста към село Лисиците и средновековната крепост "Чит кая", крепост и връх "Моняк", екопътека „Шампион“ и пещера „Утробата".

Освен поставяне на указателни табели ще се реновират местата за отдих по маршрутите, както и изграждане на нови такива. Предвижда се да бъдат поставени горски аптечки, както и кошчета за отпадъци.

По публикацията работи: Божидар Чолаков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Радослав Димитров триумфира на Първия международен шахматен фестивал в Кърджали

32-годишният гросмайстор Радослав Димитров от ШК „Абритус“ – Разград спечели Блиц и Рапид турнирите на Първия международен шахматен фестивал, който се проведе в Кърджали и бе част от празничната програма по повод Деня на Кърджали – 21 октомври. Надпреварата събра стотици шахматисти от 12 държави, сред които елитни гросмайстори и млади таланти. В Блиц..

публикувано на 27.10.25 в 11:59

В Кърджали ще се проведе форум за реална социална политика в полза на хората

На  27 октомври , от 15:00 часа в Бизнес инкубатора в Кърджали ще се проведе форум на тема „Реалната социална политика в полза на хората. Опитът на общините от област Кърджали“ . Събитието ще бъде открито от кмета на община Кърджали Ерол Мюмюн, а модератор ще бъде Надежда Цветкова. В рамките на първия панел ще участват Байрам Байрам,..

публикувано на 27.10.25 в 10:37

Кърджали е домакин на концерта „Музиката на Испания и Латинска Америка“

Днес в Дома на културата в Кърджали почитателите на класическата и латино музика ще имат възможност да преживеят истинска фиеста от звуци, ритми и емоции. Концертът „Музиката на Испания и Латинска Америка“ ще събере на една сцена звездни солисти и музикантите от Симфониета–Враца под диригентската палка на маестро Христо Павлов ...

публикувано на 27.10.25 в 09:45

Нормален е трафикът на граничните пунктове в страната

Нормален е трафикът на граничните контролно-пропускателни пунктове (ГКПП) със съседните държави, съобщават от Главната дирекция "Гранична полиция" – МВР на сайта на ведомството. Информацията е към 6:00 ч. тази сутрин. Трафикът е нормален на всички гранични пунктове с Турция, с Република Северна Македония и със Сърбия.  На границата с Румъния трафикът..

публикувано на 27.10.25 в 08:36

Очаква се временно поскъпване на горивата

Възможно е временно поскъпване на горивата у нас през следващите месеци. Това предупреди в Сливен председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев.  По думите му санкциите срещу "Роснефт" и "Лукойл" вече са довели до ръст на цените на петрола на световните пазари, което може да се отрази и на горивата в България. Василев уточни, че при големи..

публикувано на 27.10.25 в 08:33
Кърджали, 27.10.2025, 08:20

Жълт и оранжев код за дъжд, застудяване в цялата страна

Днес в Кърджали времето ще бъде променливо с валежи през по-голямата част от деня.  В сутрешните часове ще бъде предимно облачно , като около 09:00 ч. се очакват интензивни дъждове и температура около 16 ° . До обяд дъждът ще продължи, а максималните стойности ще достигнат 17–18 °C .  Следобед валежите постепенно ще отслабват, но облачността ще се..

публикувано на 27.10.25 в 08:27

Значителни валежи се очакват в понеделник, жълт код обяви НИМХ

Жълт код за значителни валежи за цялата страна обяви за понеделник, 27 октомври, Националният институт по метеорология и хидрология. За някои общини в четири области предупреждението е от втора степен - код оранжев.  Това са община Крумовград в област Кърджали, общините Свиленград, Ивайловград, Харманли, Любимец, Маджарово и Тополовград в област..

публикувано на 26.10.25 в 18:35