Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лечебна пирамида дава енергия във Врело

7
Пирамидата с минерали, създадена от Емил Георгиев и Зекерия Мехмед
Снимка: Радио Кърджали

От древни времена енергията на кристалите се използва от хората. Заради непрекъснато протичащата енергия в камъните и минералите, те имат способността на лекуват, да отварят и настройват човешката аура. Техните честоти въздействат над човека изцеляват, укрепват, носят вълни от положителна енергия, извличат отрицателната.

Носител на енергия също от древни времена е и пирамидата. Учените, които ги изучават, казват, че формата ѝ е приемник на различни енергийни полета като електромагнитни вълни, космически лъчи и гравитационна сила, заобикалящи нашата Земя. Пирамидата създава около себе си сферично хармонично вибрационно поле. Всичко в това поле започва да се движи към хармония и баланс.

Двама мъже – Емил Георгиев и Зекерия Мехмед или Зико, както го знаят повечето хора, обединиха тези два силни енергийни носителя в един – Минералната пирамида в момчилградското село Врело, която вече е готова да посрещне първите си посетители. Тя е висока 3.70 м и е изградена по всички правила на геометрията. Облицована е с минерали. В средата й има каменен стол, в който са вградени ахати, ясписи, аметисти и  всякакви други каменни цветя, събрани от недрата на Източните Родопи.

Емил е от Кърджали, Зико - от Врело. И двамата събират минерали от дълго време. Преди около три години решават да направят нещо за хората, в което да вложат намереното от тях.

"Искаме всички хора да гледат камъните, да им се радват. Ако можем да помогнем на някой с нещо, понеже излъчват енергия минералите... И решихме да направим нещо за всички, а не да си ги държим в колекция само за нас и да си ги гледаме", разказва Емил. Той е инициаторът да се направи пирамида. Уточнява, че идеята се родила спонтанно:

"Преди 3 години го споделих със Зико, той се съгласи и почнахме. В свободното време,  почти всяка неделя, повече от 2 години и половина правихме по малко по малко градежа на тази пирамида. Защото се прави с мерак - така не тежи работата, макар че всичко е правено на ръка, няма железа в конструкцията на пирамидата, изкуствени материали няма."

Всички минерали, които са вложени като облицовка в пирамидата, са от Източните Родопи. Сред тях има ахати, ясписи, аметисти, корали и много други каменни цветя. Те са намирани от двамата каменари в продължение на години. И двамата вярват, че камъните излъчват енергия, която помага на хората и лекува.

"По принцип човек трябва да вярва. Би трябвало да лекува от психични заболявания, стрес, нерви. Не е доказано точно кой камък за какво е полезен. Просто е голяма съвкупност - от камъните и заедно с пирамидата, която също никой не е  доказал точното излъчване и свойствата й. Но се знае, че има сила в геометричните форми. И в съвкупност от това и билките, които са посети около пирамидата", обяснява Емил.

Двамата не пропускат да отбележат благодарността си към Община Момчилград, която е съдействала и помогнала в процеса на изграждане на пирамидата.

Тя ще бъде отворена за посетители от 21 юни.

Повече чуйте в звуковия файл


https://youtu.be/EZ9vbKeuJmQ?si=qj-4GeUVCeRdgRsD



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още
Свещеноиконом Николай Величков

Не се поздравявайте с честит празник на Разпети петък, това е най-тъжният ден

Започна Страстната седмица, която приключва с „празника над празниците“, както го наричат отците. „Но, за да достигнем дотам, имаме път. И наистина този път се нарича Страстна седмица“, каза отец Николай Величков от средновековен манастир „Св. Йоан Предтеча“ в интервю за Радио Кърджали. Още от неделя, Цветница, Вход Господен в Йерусалим,..

публикувано на 15.04.25 в 00:58

Росица Генчева: Без роса не може да има и цветя

Днес на Цветница, домът се украсява с върбови клонки и свежи пролетни цветя и идва ред да се сложи и празничната трапеза. Особено подходящи за този цветен, пролетен празник са баница с лапад, праз, коприва или спанак. Салатите може да са от свежи марули, репички, пресен лук. На масата може да се сложат ястия с ориз, маслини, гъби, пресни и..

публикувано на 13.04.25 в 17:39

В неделя с Радка Петкова, на Цветница!

Във втората част на предаването продължаваме с кулинарните съвети, тъй като Великден е неделя, а предстои и месенето на ръка на козунаците, както и да научим тънкостите за хубавото агнешко печено.  Разбира се, с шеф Пеньо Иванов-Васко и с нашата приятелка от Смолян шеф пекаря Снежана Орлова. Но преди това, от Елена Топалова ще научим за..

публикувано на 13.04.25 в 17:11

Ро̀са Соколова: Да добротворим, тогава и небето ще е по-благосклонно!

Днес празнуват всички с имена на цветя. Църквите отбелязват тържествения вход на Господ Исус Христос в Йерусалим, когато народът го посреща с възгласи, които са от пророческите псалми за идването на месия.  Исус пристига на магаренце, а пътят му е застлан с клонки от палми, маслини и лаври, заради чудото с възкресяването на Лазар. След..

публикувано на 13.04.25 в 16:51

Даян Шаер за пътя си от книгата до белия лист

Кърджалийци се срещнаха с писателката от българо-сирийски произход Даян Шаер по инициатива на Спортно-интелектуален клуб "Ахридос" в приятелска атмосфера и наситен на емоции следобед. Председателят на клуба Елена Топалова даде начало на събитието, к ато обясни, защо в неговия надслов доминира любовта. Литераторката на клуба прочете..

публикувано на 09.04.25 в 12:45
салами колбаси месо

Бойко Синапов: Ядем колбаси със замразено вносно месо

Цената на агнешкото месо не би трябвало да надхвърля 24 лева в търговската мрежа , каза за радио Кърджали Бойко Синапов. В момента, по думите му се внася замразено новозеландско месо и се предлага за българско. Това е куриозна ситуация и пореден шамар за нас, казва председателят на "Обединени български животновъди".  Голяма част от..

публикувано на 09.04.25 в 12:15
Снимката е илюстративна

Кметът на Перперек: В махала Дар дере не плащат такса смет затова тънат в боклуци

Причината да не се извозва боклука от махала Дар дере в кърджалийското село Перперек е, че живеещите там не плащат такса смет. Това обясни кметът Халил Бекир. По думите му повечето от къщите са незаконно построени. Имало и предположение, че някои хора, в нарушение на правилата, се прикачали и към електропреносната мрежа през къщите на съседите..

публикувано на 08.04.25 в 00:10