Според Радослав Милев правителството беше замислено да не успее, "защото беше ярък политически кабинет, предложен от ГЕРБ. Нямаше никакви разговори преди това с останалите политически формации за подкрепа. Видяхме, че няма предложения за министри от други политически формации, така че очаквано кабинетът не събра подкрепа. Единствено Движението за права и свободи декларира подкрепа няколко пъти. За съжаление, вчерашния ден видяхме, че групата на Движението за права и свободи се раздели по тази тема. Беше пределно ясно още от самото начало, че господин Борисов не иска да управлява с Движението за права и свободи. Затова прави всичко възможно да предложи такъв кабинет, който да не може да събере мнозинство в Народното събрание", коментира Милев.
Той не очаква това Народно събрание да гласува кабинет, а изказванията в сряда, по време на дебатите за проекто-правителството "Желязков" "бяха предизборни, нападките бяха лични, продължиха нападките от страна на ГЕРБ срещу Продължаване промяната-Демократична България. Така че мисля, че те се готвят за избори".
"Наистина, на всички ни е много трудно да се явяваме за седми пореден път през няколко месеца на избори. Това е доста уморително. Нападките не спират, противопоставянето продължава и се засилва. Така че не мисля, че и след следващите избори ще излезе нещо различно от това, което има в момента. Но за съжаление, такава е конституцията на България и ние трябва да следваме конституцията. Нямаме никакъв избор", каза Радослав Милев.
Изходът е избирателната активност да се увеличи: "Аз не виждам друг начин, освен хората да излязат, да гласуват и да определят категоричен победител, който може да направи реформите, за които всички говорим - нали абсолютно всички политически формации говорят за реформи. Абсолютно всички са съгласни, че държавата не се развива добре, да не казвам, че държавата е в окаяно състояние и това окаяно състояние се дължи до голяма степен на корупцията, която е завладяла цялата ни държава", е мнението на Милев.
Според него е ясно, че със "спасители" не става: "Не може всеки път да гласуват за някой нов, който ще ни спаси. Няма такъв вариант. Хората са едни и същи в цялата държава. Това, че едно лице ново ще се появи и ще събере гласовете, не означава, че ще се промени изцяло държавата и ще бъдат направени тези реформи... Трябва да се мине по тежкия път, в който ние избираме хора, които могат да направят реформите, които са се доказали в живота, които знаем какви са, какво могат и как да го направят. Не може да стане със спасители."
Ако кризата в ДПС се задълбочи, може би тя ще бъде решение на кризата в политическия живот, смята Радослав Милев. "Защото Движението за права и свободи е една монолитна формация, от която нищо не излиза. Всички гласуват под строй, никога никой от председателите, които излязоха от тази партия, не успя да направи нещо значимо и да поведете хората."
Според него всичко зависи от почетния председател Ахмед Доган. "Мисля, че господин Пеевски, колкото и да е силен в момента, той е чисто бизнес ориентиран човек, който може да направи така, че да спечелят допълнителни гласове. Но ако няма подкрепата на Ахмед Доган, гарантирам ви, че ще изчезне от политиката за 1 седмица, както се случи с много от другите важни фигури в движението... Аз понеже се занимавам от доста дълго време в нашия регион с политика, ходил съм къде ли не участвам, в какви ли не избори, трябва да ви кажа, че избирателите на Движението за права и свободи гласуват за Ахмед Доган. За тях неговата дума е крайна, каквото каже той днес или утре, това ще се случи и ви гарантирам, че това разделение в групата на ДПС много бързо ще бъде овладяно."
Личното му мнение е, че Делян Пеевски ще бъде отстранен от Движението за права и свободи и Ахмед Доган ще поеме управлението като почетен председател, докато избират нов председател. Повод за това мнение му дава конфронтацията и проблемите, които тлеят под повърхността не от вчера, а от назначението на Пеевскси за съпредседател на ДПС.
повече чуйте в звуковия файл
Интересна изложба за техниките за изписване на великденски яйца в България е подредена в Регионалния исторически музей в Кърджали. Откриването й беше последвано от работилница за писане и багрене с ученици, която беше водена от един от авторитетите по темата в България - доц. д-р Светла Ракшиева. Тя е етнолог, научен сътрудник в Етнографския институт..
Страната ни има всички шансове да получи положителен конвергентен доклад от Европейската комисия и Европейската централна банка за определяне на дата, която е твърде вероятно да бъде 01 януари 2026 година за влизане в еврозоната, каза в ефира на Радио Кърджали икономиста Румен Гълъбинов . "С оглед на предстоящите развития, трябва..
Страстната седмица е последната седмица от земния живот на Иисус Христос. Започва с тържественото му влизане в Йерусалим и завършва на Великден – денят, в който се празнува Христовото Възкресение. Всеки ден от тази седмица се нарича велик – Велики понеделник, Велики вторник и така нататък до Велика събота. На всеки един ден от..
Екрем Хасан е на 24 години, от Ардино е. През седмицата той учи магистратура по специалността „Електротехника“ в Техническия университет – филиал Пловдив. А в почивните дни се връща в Ардино, където заедно с вуйчо си отглеждат млекодайни крави. Завършва гимназията в своето родно Ардино. Още в десети клас започва да се интересува кои..
Когато парламентарната група на ДПС-ДПС беше поканена да участва в парламентарното мнозинство имаше заявки и от други политически партии за борба с модела Пеевски. В настоящия момент, а и от самото начало ние по никакъв начин не виждаме разграждане на този модел. Това каза в ефира на Радио Кърджали председателят на Младежко ДПС Танзер Юсеинов. "Примерите..
Традиционните ценности и добродетели така, както са разбрани в християнската религия, остават на заден план сред младите хора, сочи проучване на социологическа агенция „Мяра“. Това съобщи Яница Петкова в ефира на Радио Кърджали. Сред акцентите в проучването са били ценностите и страховете на младите хора. „Ако вземем за пример страховете..
Атанас Шишманов е бизнесмен от Ивайловград, но има интересно хоби, което вече 30 години е негова страст – а именно, да колекционира стари радиоприемници. Колекцията му съдържа над 100 радиоапарата. Най-старият от тях е на почти 100 години. Носи марката “Телефункен“ и е произведен между 1928 и 1931 година. Колекционерът..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478