Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изборният ден в Кърджали приключи

Автор:
Снимка: Мехмед Реджеб / Снимка: Радио Кърджали

Изборният ден в област Кърджали приключи, няма секции, продължаващи да работят, обяви председателят на Районната избирателна комисия Беркант Барзат.

Той допълни, че първите секции вече са пристигнали и това традиционно са подвижните такива. 

„Там не очаквам да има грешки. Грешки очакваме да има в комисиите, където има по-голям брой избиратели“, каза Беркант Барзат.

Общо 15 са подадените в изборния ден жалби, като в повечето случаи те са определени като неоснователни. Основно предметът е агитация от страна на кметове на населени места, кметски наместници, застъпници. Последната жалба е малко по-различна и тя е, че секцията е приключила по-рано и е започнал процес по борене на бюлетини, обясни Барзат, като допълни, че не е установено твърдението.


В област Кърджали право на глас имаха 269 805 избиратели, според избирателни списъци. Те гласуваха в 541 секции, 40 от които подвижни. В 10 от тях имаше проблеми с машините, като грешна дата, разпечатване на празни разписки или такива, в които вотът не се чете. Уведомени бяха представителите на „Сиела норма“ и до преминаване изцяло на гласуване с хартиени бюлетини във въпросните секции не се стигна.

Народните представители в Многомандатния избирателен район са петима, а кандидатите бяха 114 от 28 партии и коалиции.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

До 75 процента от всички касови апарати в търговските обекти у нас вече са с актуализиран софтуер

Около 70 до 75 процента от всички 500 хиляди касови апарати в търговските обекти у нас вече са с актуализиран софтуер, който позволява издаване на бележки с двойно обозначение - в лева и евро. Това съобщи председателят на Асоциацията на дистрибуторите на фискални устройства Павлин Грозданов. Обновяването на по-новите апарати става дистанционно, а при..

публикувано на 14.08.25 в 16:20

Обучават служителите на Български пощи във връзка с въвеждането на еврото

В подготовка за приемането на еврото в България, Български пощи стартираха мащабна програма за обучение на 3000 служители в 2230 пощенски станции в страната. Целта е служителите да бъдат напълно подготвени за безпроблемна и сигурна обмяна на левове в евро на място. До момента са обучени 245 служители, като за повишаване на експертизата е привлечена..

публикувано на 14.08.25 в 14:50

Над 2000 домакинства могат да заменят старите печки с твърдо гориво в община Смолян

Над 2000 печки на твърдо гориво са били подменени с климатици и уреди на пелети в община Смолян в изпълнение на мерки за подобряване качеството на атмосферния въздух в община Смолян в пилотния проект. Общината отново обяви прием на документи, като този път освен климатици и уреди на пелети, са включени и термопомпи за еднофамилни къщи,..

публикувано на 14.08.25 в 14:46
Симеон Караколев

Симеон Караколев: Във война с вируса сме, шансът е в бързите и координирани действия

  Към момента в страната са евтанизирани около 15 000 овце, над 110 са огнищата. Това каза пред Радио Кърджали Симеон Караколев, съпредседател на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация (НОКА). Фермерските организации в България настояват държавата незабавно да започне съгласуване с Европейската комисия на ваксинационен план за справяне..

публикувано на 14.08.25 в 14:30

Предупреждават за пожароопасен сезон до 30 ноември

Пожароопасният сезон в областите Смолян, Кърджали и Хасково е в сила до 30 ноември - напомнят от пожарната, заради високите температури и зачестилите инциденти. В този период е строго забранено паленето на открит огън в гори, земеделски земи, дворове, крайпътни участъци и в близост до горския фонд. Нарушителите подлежат на административна отговорност и..

публикувано на 14.08.25 в 13:55
Снимка от откриването

Откриха вертолетната площадка за медицински хеликоптери в Кърджали

На тържествена церемония в присъствието на министъра на здравеопазването доц. Силви Кирилов в района на болницата беше открита официално вертолетната площадка за медицински хеликоптери, която е част от системата за спешна медицинска помощ по въздух. Летището в Кърджали става седмото в страната от общо 17, което влиза в експлоатация. В скоро време се..

публикувано на 14.08.25 в 12:08

Над 7600 „маркови“ стоки задържаха митническите служители на Капитан Андреево

Митническите служители на Митнически пункт Капитан Андреево задържаха 7657 текстилни изделия с обозначения на световни марки поради съмнения за нарушени права върху интелектуалната собственост. Стоките са открити при проверка на товарен автомобил. На 10.08.2025 г. товарна композиция с полска регистрация пристига на МП Капитан Андреево, управлявана от..

публикувано на 14.08.25 в 11:57