Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кърджали посреща Коледните празници със запалване на елхата и празничен концерт

Снимка: БГНЕС - архив

Запалването на светлините на коледната елха на 6 декември ще даде старт на Коледните и Новогодишни празници в Кърджали. Кметът на общината Ерол Мюмюн, специалният гост Дядо Коледа и кърджалийските деца ще отброят заедно секундите до мигa на грейването на елхата в 18:00 ч. Преди това, от 17:00 ч., в театър „Димитър Димов“ деца от детските градини и Общинския детски комплекс ще изнесат концерт на тема „Коледна приказка“. Входът е свободен за всички, които искат да се насладят на изпълненията и да усетят празничното настроение.

Коледният базар вече е открит, а украсата на града наближава своя завършек. Кърджали е обагрен в светлини, създавайки истинска празнична атмосфера. Запалени са светлините на украсата по бул. „България“ – от автогарата до пощата, на новия мост към квартал „Възрожденци“, на Ардинския мост, при входа на града и на бул. “Христо Ботев“ в най-оживения квартал „Възрожденци“. Централната част на града е готова за традиционното запалване на коледната елха, разположена пред сградата на общината.


По публикацията работи: Мария Колева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Бюджет 2025 на Момчилград - устойчивост и по-добри обществени услуги

Общинският съвет на Момчилград одобри бюджета на общината за 2025 година. Финансовата рамка възлиза на 29 694 525 лева. Тя обхваща както делегираните от държавата дейности, така и местните инициативи и капиталови вложения.  Бюджетът е структуриран така, че да гарантира бюджетна устойчивост, ефективно управление на ресурсите и подобряване качеството..

публикувано на 19.05.25 в 13:20

Ардино дебютира на туристическото изложение "Уикенд туризъм"

За първа година Община Ардино взе участие в юбилейното XX издание на Туристическото изложение „Уикенд туризъм“ и Фестивала на туристическите забавления и анимации в Русе. Събитието бе открито на 15 май със зрелищно издигане на въздушен балон от „Adventures in Belogradchik“. Община Ардино представи своя туристически потенциал, съобщиха от общинската..

публикувано на 19.05.25 в 13:15
Официалните лица на празника на Джебел

Неджми Али в Деня на Джебел: 19 май е празник на духа

Джебел чества своя  празник днес. По решение на Общинския съвет всяка година на тази дата се отбелязва началото на майските събития от 1989 г. Тогава на мирен протест срещу тоталитарния режим излизат над 3000 джебелчани. с искане за връщането на рожденните им имена и граждански права.   Тази година се навършват 36 години от онези събития и 56..

публикувано на 19.05.25 в 12:23

Слаба реколта на череши отчитат в Крепост

Производителите на череши в димитровградското село Крепост отчитат изключително слаба реколта през тази година. Причината са неблагоприятните метеорологични условия през пролетта - снеговалежи, студ и слани, довели до измръзване на между 90 и 95 процента от насажденията. Това съобщи местният земеделски производител Добри Желев, който отглежда череши и..

публикувано на 19.05.25 в 11:28

И през март най-малко са безработните в община Кърджали

Община Кърджали остава с най-ниско равнище на безработица в региона, докато най-много безработни са регистрирани в община Черноочене. Това съобщи директорът на Бюрото по труда в Кърджали Метин Хафъзсалим. "Равнището на безработица през март 2025 г. е 9.85, при 5.51 за страната. Равнището на безработица е намаляло с 1.10 % спрямо март 2024 г. Тогава е..

публикувано на 19.05.25 в 10:44

Седмицата започва със слънчево време, следобед може да вали

Днес до обяд ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и главно в планините и в Северна България ще има краткотрайни валежи, на отделни места придружени с гръмотевици.  Ще духа умерен, в Северна България - временно силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 20° и..

публикувано на 19.05.25 в 09:20

Българските евромонети ще са с Мадарския конник, Иван Рилски и Паисий

Когато България се присъедини към еврозоната и имаме монети с българска национална страна, на тази от 2 евро, от която ще ни гледа светлият образ на отец Паисий, на гурта (кант на монетата) ще бъде изписано: "БОЖЕ, ПАЗИ БЪЛГАРИЯ" с главни букви. Този надпис е бил използван върху монетите ни между 1882 и 1943 г. В специалното интервю за БНР главният..

публикувано на 19.05.25 в 09:11