Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Връчиха отличията „Читател на годината“

Връчиха отличията „Читател на годината“ в РБ „Никола Йонков Вапцаров“.Те са в две категории - до 14 и над 14- годишна възраст.

Носител на приза в детския отдел е третокласникът в СУ „Отец Паисий“ - Борис Радуков, който е заел през 2024 година 276 книги. Борис посещава библиотеката от 6-годишен. Интересите му са разнообразни – обича да приказки, разкази, стихотворения.

За втора поредна година отличието в отдела за възрастни получи Златина Ангелова - Брънгова с 250 заети книги. Тя е служител във „ВиК“ и студентка в филиала на Пловдивския университет в Кърджали.

Беше присъдена и още една награда - НАЙ-АКТИВЕН МЛАД ЧИТАТЕЛ, която отиде при деветокласникът в СУ "П.Р.Славейков" Крум Бачев. В неговия актив са 85 книги. Крум чете от малък. Интересува се от различна тематика.

А тази година отличиха и Десислава Филипова, майка на най-малкия читател - с грамота „НАЙ-ВДЪХНОВЯВАЩ РОДИТЕЛ“.

Елисавета Кехайова, РБ „Никола Йонков Вапцаров“:

Носителят на отличието „Най-активен млад читател“ Крум Бачев сподели, че за него четенето е страст.

Борис Радуков, Крум Бачев и Златина Арнаудова-Брънгова:

Отличията „Читател на годината“ се връчват традиционно в края на календарната година. Целта им е да насърчат четенето сред всички възрасти.


По публикацията работи: Галина Кючукова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

КЗК:Търговските вериги да предоставят допълнителна информация за цените на храните от първа необходимост

Търговските вериги трябва да предоставят допълнителна информация за цените на хранителните стоки от първа необходимост, в рамките на проверката на Комисията за защита на конкуренцията. Ако секторният анализ на регулатора установи нарушения, ще бъдат образувани производства и ще бъдат наложени санкции. КЗК изисква от търговските вериги..

публикувано на 05.08.25 в 16:29

Сребърният медалист от Париж Любомир Колев гостува на кмета Ерол Мюмюн /ВИДЕО/

Кметът на Кърджали Ерол Мюмюн поздрави лично сребърния медалист от международната олимпиада по история, която се провежда под егидата на International Academic Competitions и която се състоя в столицата на Франция - Париж - Любомир Колев. Ученикът от СУ „Петко Рачов Славейков“ успя да впечатли кмета с познания по геополитика. В..

публикувано на 05.08.25 в 16:19

Минималната заплата за догодина - 50% от средната

Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната - това обяви пред БНР главният експерт на КТ "Подкрепа" Атанас Кацарчев: "Министерството удължи работната група до 30 септември. Засега нямаме срещи поне от месец насам. Има действащ механизъм,..

публикувано на 05.08.25 в 13:35

Глобиха с 200 лева жена,ругала и плюла в сградата на Община Кърджали

Районният съд в Кърджали наложи глоба от 200 лева на 58-годишна жена за хулигански прояви, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Жената предизвикала скандал в сградата на общинската администрация и проявила непристойно поведение, изразяващо се в отправяне на ругатни, обиди и плюене спрямо жител на града, се посочва в..

публикувано на 05.08.25 в 13:16

Болниците отново с финансови лимити по договорите със Здравната каса

От днес болниците отново ще работят с финансови лимити по договорите си със Здравната каса. Това предвиждат обнародваните в Държавен вестник промени в Закона за здравното осигуряване.  Те влизат в сила, след като парламентът отхвърли наложеното от президента вето.  През април миналата година Конституционният съд определи лимитите на..

публикувано на 05.08.25 в 13:06

377 клипа за превишена скорост от началото на август в област Кърджали

1031 моторни превозни средства са били проверени от началото на август и през вчерашния ден.  Констатираните нарушения на ЗДвП са 644, от които повече от половината са клиповете за превишена скорост – 377 броя. За други нарушения, установени от полицейски служители, са съставени 34 акта и 233 фиша.  По време на операцията..

публикувано на 05.08.25 в 11:14

Задържаха двама за домашно насилие

За упражнено насилие 49-годишен е задържан в РУ-Кърджали, съобщиха от Регионалния пресцентър на МВР. Около 19 часа в село Костино мъжът предизвикал скандал и нанесъл удари на майка си. Полицейски служители разяснили правата на пострадалата по Закона за защита от домашно насилие. Попълнени са документи за с цел определяне на мярка на защита...

публикувано на 05.08.25 в 11:05