Действията срещу войната по пътищата няма да бъдат стихийни, а ще бъдат постоянни, заяви в началото на днешното правителствено заседание министър-председателят Росен Желязков.
Във връзка с предстоящите великденски празници през следващата седмица премиерът разпореди на МВР пълен контрол на движението по пътищата. „Искам наличният състав да е на пълно разположение и да създава необходимия респект в участниците в движението по пътищата, както по отношение на превенцията, така и по отношение на ограничаването на скоростта, употребата на наркотични и алкохолни вещества“, каза още Желязков. На пълен контрол ще подлежи и транзитният трафик. Целта е хората да пътуват сигурно и безопасно, подчерта Желязков.
Министър-председателят съобщи, че е наредил системите за контрол на различните ведомства да бъдат приведени в пълна оперативна съвместимост - пълна интеграция на информационните системи и масиви на държавните органи, за да има системен подход по отношение на осъществявания контрол занапред. „Няма да позволим за пореден път политическите намерения да се препънат в експертни съображения“, категоричен беше Желязков.
Премиерът съобщи още, че се създава постоянно действащ координационен механизъм за постоянен контрол и превенция на контрабандата. Целта е да има перманентен контрол и противодействие на контрабандата. „Подходът ще бъде солиден“, подчерта министър-председателят.
Над 16 000 фиданки раздадоха от инициативата „Гората.бг“ в Смолян. Кампанията за подаряване на плодни, медоносни и паркови дръвчета изви на амфитеатъра в Новия център опашки от желаещи да засадят дръвчета в своите дворове, около къщи и блокове. Хиляди жители на Смолян получиха различни фиданки - дюли, ябълки, сливи, малини, люляци, ясени, явори...
Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали слаб дъжд. Разкъсана средна и висока облачност ще има над източните райони. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°, малко по-ниски по крайбрежието на морето, в София – около 14°. В Кърджали и Хасково..
Започна Страстната седмица, в която от днес до Великден, християните съпреживяват последните дни от земния живот на Исус Христос. Всеки от дните се нарича "велик" и припомня за драматичните събития, свързани със Спасителя и неговото изкупително дело за човечеството, както и за последните му поучения и наставления. Седмицата, която..
Полицейска операция, проведена в късните часове на изминалата вечер в т.нар. сараи на почетния председател на ДПС Ахмед Доган в столичния квартал Бояна, предизвика сериозен политически отзвук. Малко след действията на органите на реда, парламентарната група на ДПС се събра на извънредно заседание, за да обсъди ситуацията и да излезе с официална..
В последния уикенд преди въвеждането на сезонната забрана за риболов, десетки любители на въдичарството се стекоха край заливите в района на село Островица. Слънчевото време и спокойната обстановка превърнаха деня в истински празник за рибарите, които се възползваха от последната възможност за свободен риболов в ниските водоеми. От 15 април в..
Първият български изтребител F-16 Block 70 с боен номер 301 беше тържествено посрещнат на Трета авиобаза в Граф Игнатиево, като събитието бележи началото на целенасочена и необратима идеологическа модернизация на Българската армия. Според премиера Росен Желязков, моментът символизира важна промяна, чиято основа е поставена още през 2019 година, когато..
Общественото възмущение от зачестилите пътнотранспортни произшествия и многобройните жертви доведе до вълна от национални протести. В столицата, пред храм-паметника „Св. Александър Невски“, ще се състои пореден протест, организиран в памет на 12-годишната Сияна, чиято трагична смърт се превърна в символ на недоволството срещу бездействието по..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478