Домът на културата в Кърджали подготвя празничен концерт за 24 май - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, казаха за БТА от културната институция.
Проявата е кулминацията в творческите изяви на съставите при Дома на културата през месец май. Концертът е на 22 май и носи името „Върви, народе възродени“. На сцената, за да поздравят своите съграждани, ще се качат изпълнителите от Музикалния театър в културната институция, Представителния танцов ансамбъл „Орфей”, танцовия ансамбъл „Орфейче”, фолклорните състави с ръководител Нешко Нешев.
Паралелно с концерта, в Дома на културата ще може да бъде видяна фотоизложбата „По следите на Михайло Парашчук”. Тя е посветена на големия украински скулптор, чието дело са и капителите на колоните на Дома на културата и орнаментални скулпторни форми на още много знакови сгради в страната.
Съгласно днешното гръцко прессъобщение, вчера министрите на външните работи Йоргос Герапетритис и Георг Георгиев са подписали Съвместната декларация. От гръцкото външно министерство припомнят, че това е станало след преговори между министерствата на външните работи на Гърция и България, съгласувани със съответните министерства на околната среда и..
Мирослав Христов е новият директор на областната полицейска дирекция в Хасково. До момента той бе началник на РПУ-то в областния град. Смяната е станала ясна вчера при посещението на главния секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков. Христов ще бъде представен пред ръководния състав на дирекцията в понеделник. Мирослав Христов заема поста от Иван..
Хасковският драматично-куклен театър "Иван Димов" започна проект с млади актьори, който ще завърши с премиера на пиеса на първи юни, съобщиха от театъра. Осем млади артисти ще участват в инициативата, наречена Творческа резиденция "Смехът на улицата: Животът през "Комедия дел Арте", съобщава БТА. В рамките на един месец творците ще работят под..
Изплащането на пенсиите през май чрез пощенските станции ще започне на 7 май и ще завърши на 20 май. Преводите на сумите за майските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени на 7 май 2025 г. На 5 май на всички правоимащи лица ще бъдат изплатени паричните обезщетения за бременност и раждане, за..
От 27 април до 3 май се отбелязва Европейската имунизационна седмица - инициатива на Световната здравна организация, която има за цел да повиши информираността на обществото за ползата от ваксините. Днес ваксините могат да предпазят от над 30 сериозни заболявания. Те са едно от най-ефективните средства за опазване на общественото здраве - както за деца,..
Десет хиляди гости и туристи се очакват в Златоград за традиционния празник на чевермето на 3 и 4 май. Програмата на двудневния фестивал включва концерти с участието на известни родопски певци, ансамбъл „Родопа“ и гостуващи състави от Гърция. Близо 100 чевермета ще се завъртят за празника в Златоград. Майсторството на приготвяне на златоградско..
Първи случай на лаймска болест за годината е регистриран в област Смолян, съобщи д-р Сийка Чернева – директор на Дирекция „Надзор на заразните болести“ в Регионална здравна инспекция. Случаят е на жена от община Девин, която се лекува амбулаторно. Д-р Чернева каза още, че здравната инспекция е изпратила предписания до всички общински кметове за..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478