Изправени сме пред предизвикателството да върнем доверието на хората, които години наред са гласували за нас, но сега са предпочели да подкрепят отцепниците. Необходимо е да открием причините за тази промяна и да анализираме къде сме допуснали грешки. Това заяви за Радио Кърджали областният председател на ДПС–ДПС в Кърджали Ресми Мурад.
Според Мурад, ДПС–ДПС ще успее да възстанови доверието на избирателите, но това ще бъде дълъг процес, който няма да се случи бързо и лесно.
Той допълни, че новосъздаденият Председателски съвет на ДПС–ДПС е оглавен от почетния председател Ахмед Доган. Съветът е създаден с решение на Централното оперативно бюро и в него влизат Илхан Кючюк, Севим Али, Хайри Садъков, Димитър Николов, Танер Али, Танзер Юсеинов и бившият кмет на Кърджали – Хасан Азис.
Девет жители на община Кърджали ще получат еднократна помощ за лечение този месец. Кметът Ерол Мюмюн предлага на общинските съветници на предстоящата сесия на местния парламент да подкрепят предложението му за парична помощ, става ясно от докладна записка за предстоящото заседание на ОбС в Кърджали, насрочено за 20 май. В Община Кърджали са постъпили..
150 родопски агнета ще бъдат изпечени на чеверме в подножието на лесопарк „Момчил юнак“ по време на тазгодишното издание на Фармфест Момчилград, което ще се проведе на 24 и 25 май. Всеки желаещ ще има възможност да опита от прочутото традиционно ястие. Фармфест се организира за трета поредна година и вече се утвърди като традиционно събитие, посветено..
На 31 май ще се проведе национален протест срещу въвеждане на еврото с искане за оставка на правителството. Това обявиха организаторите на публичната дискусия на тема "Как да спасим лева", която се проведе в зала 1 на НДК. Зад организацията застават Граждански щаб в състав Страхил Ангелов, Петър Волгин, Недялко Недялков, Виктор Папазов и доц. Григор..
Специалистите в музеите и художествените галерии ще протестират символично днес. Акцията е организирана от Национална федерация "Култура" към КТ "Подкрепа" под надслов: "За достойни възнаграждения". Символичният протест е в навечерието на Европейската нощ на музеите и Международния ден на музеите, който в продължение на 20 години се отбелязва на 18..
Днес валежите ще продължат да отслабват и спират. От запад облачността ще се разкъсва и намаля до предимно слънчево, по значителна ще е над източните и крайните южни райони. Ще бъде ветровито с умерен и силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 15° и 20°, в Кърджали и Хасково – около 19°, в Смолян - около 14°. Преди обяд в..
Започна обновяването на сградата на Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ (РСПБЗН) в Ардино. Официалното начало на строително-монтажните дейности бе дадено от директора на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (РДПБЗН) в Кърджали, комисар Сергей Заимов, по време на специална церемония...
На 15 май 2025 г. на градския стадион в Момчилград и в двора на пожарната служба се проведе областното състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“. В надпреварата участваха 6 отбора – победители в районните състезания от Кърджали, Момчилград, Крумовград, Подкова, Ардино и Джебел. Състезанието се проведе в две дисциплини: „Бойно..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478