Ще има ли ново ДПС в България? Може би този въпрос ще получи отговор Днес следобед, когато ще се проведе разширено заседание на Централното оперативно бюро на на ДПС или по-точно - на останалите лоялни към Ахмед Доган части от ДПС.
На заседанието ще присъстват областните председатели, , кметовете на общини и народните представители и областните председатели на младежките структури, които подкрепят Ахмед Доган.
Очаква се на заседанието да бъде взето решение за учредяване на нова партията, след като Дилян Пеевски постигна победа в битката за марката ДПС.
Очакванията са на заседанието да бъде решено какви ще са следващите стъпки за учредуване на новата партия, какво ще е нейното име, както и да бъде избран инициативен комитет. каква ще бъде новата партия около Ахмед Доган.
„Това е краят на проекта ДПС – 35-годишен проект с всичките му грешки и заслуги. Д-р Ахмед Доган остава нашата жива връзка с онази история – историята на нашия народ. Той е една от легендите, която ще пренесе моста от ДПС в нова форма – под друго лого. Съгласен е и дава път на младото поколение да поеме щафетата и ще го подкрепи“. Toва обяви Юджел Атилла от лагера на Доган
Според него, новият модел не може да повтори стария. Ще има нова партия, с нова визия, с мандатност и демократичност, с качествени хора и – най-важното – абсолютно без зависимости.
На 17, 18 и 19 юли община Джебел организира културната инициатива „Дни на джебелчани“, която ще се проведе под мотото за общност, традиции и споделено преживяване. Събитието е част от календара на общината и цели да обедини жителите и гостите на града чрез разнообразна програма, включваща кино на открито, сценични изяви на местни състави, спортни..
На място са изпратени екипи на пожарната служба от Момчилград, които са действали в продължение на часове, за да овладеят пламъците и да не се допусне разпространение на огъня към съседни постройки. Въпреки усилията на огнеборците, двете жилищни сгради са напълно унищожени. По първоначална информация няма пострадали хора, но щетите са сериозни – засегнати..
Специална награда за върхови постижения в раздел "Кино" беше присъдена на филма "Богатствата на Ардино" по време на Международния фестивал на изкуствата „Музите“ в Созопол. Събитието се провежда под патронажа на вицепрезидента на Република България - Илияна Йотова. Отличието се връчи от Фондация „БН -Артин Нигохосян“. Фестивалът е домакин на близо 2000..
От 8 август таксиметровите шофьори ще изписват двойното обозначение на тарифите си само на стикерите на стъклата. Касовите апарати ще бъдат сменени едва от 1 януари 2026 година. Новият софтуер с превалутирането в евро още не е готов, а от бранша са притеснени дали ще са готови навреме и колко ще им струва подмяната. Около 30 хиляди таксиметрови коли..
Община Кърджали, Народно читалище „Родопски фар – 1938“ и Спортно-интелектуален клуб „Ахридос“ организират тържествено честване на традиционния празник „Илинден“. Събитието ще се състои на 20 юли 2025 г. в храм „Св. пророк Илия“ в село Опълченско . Програмата на празника съчетава религиозна и културна част. Началото ще бъде поставено с..
Ансамбъл „Орфей” се завърна от фестивал в Косово, окрилен от любовта на публиката. Kметът Ерол Мюмюн определи представянето им като отлично. Със своите изпълнения момичетата и момчетата от ансамбъла, като единствени представители за България, мериха сили с ансамбли и групи от Гвинея, Полша, Турция, Испания, Канада, Аржентина, Словакия, Чили и Италия...
От 1 до 11 юли в паспортните звена на ОДМВР – Кърджали са обслужени 3 771 граждани. Част от тях са подали заявления за повече от един документ – лична карта, паспорт или свидетелство за управление на моторно превозно средство. Освен прием на нови заявления, служителите са издали и множество удостоверения, както и са раздавали готови документи за..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478