Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румънка благодари на кърджалийски полицаи за бърза и професионална реакция

Двамата служители Дамян Дойчев и Валери Заимов
Снимка: Регионален пресцентър на МВР-Кърджали

Благодарствено писмо е получено до ръководството на Областната дирекция на МВР-Кърджали от румънската гражданка Лилиана-Йоана Лука. Чрез него тя отправя благодарности към полицейските служители Дамян Дойчев и Валери Заимов, съобщиха от регионалния пресцентър. Думите на признателност са свързани с издирването и установяването на жител на Кърджали, който откраднал личния телефон на жената в Германия. След подадения сигнал мобилното устройство е намерено в заложна къща в Кърджали и иззето, открит е и 20-годишният мъж, който го е заложил. Предстои връщането на телефона на упълномощен представител на собственичката.

В писмото си чуждата гражданка определя действията на полицаите като изключително професионално проведени с оглед на обстоятелството, че тя не е била на територията на страната. „Изказвам голяма благодарност за бързата и своевременна реакция на Вашия екип, за проявената отговорност към изпълнение на служебните задължения. С тези действия Вие доказвате, че нивото на българската полиция е изключително компетентно, професионално и адекватно“, пише в писмото, което завършва с пожелания за такава висока ефективност и успехи във всяка ситуация.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Момчилград отново оживя с магията на „Нощта на Орфей“

Момчилград отново оживя с магията на „Нощта на Орфей“ край древния храм в Татул. С много емоции и музика премина 17-ото издание на фестивала „Нощта на Орфей“, който традиционно се провежда в подножието на прочутото тракийско светилище край момчилградското село Татул. Събитието привлече десетки посетители от Момчилград, съседни общини и страната, които..

публикувано на 21.06.25 в 23:43

Детски футболен турнир в Кърджали

Инициативите от програмата на "Дни на приятелството" продължават с организирания от община Кърджали детски футболен турнир, в който взеха участие 6 активни футболни клуба, регистрирани на нейна територия. Това са: ПФК "Арда", ФК "Арда" 1924, ФК "Кърджали", ФК "Арда" 999, ФК "Боровец", ФК "ИнтерНационал". Младите футболни таланти се..

публикувано на 21.06.25 в 18:06

България има ясен план за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г.

България има ясен план за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г.  Това се посочва в публикация във Facebook страницата на правителството, като се уточнява се, че окончателното решение за въвеждането на еврото у нас от началото на следващата година предстои да бъде взето от европейските институции през юли.  Посочват се важни етапи, които..

публикувано на 21.06.25 в 16:36

Лошо време в Гърция, властите съветват туристите да не влизат в морето

Промяна на времето в Гърция. На места вали силен дъжд и градушка. Властите призовават туристите да са внимателни на плажа. Продължава рязката промяна на времето в Гърция. Област Тесалия беше засегната тази нощ от дъждове, градушки и силен вятър. Мълния запали пожар до Александруполис, който гори в близост до населен район. Огнеборците..

публикувано на 21.06.25 в 15:15

НЗОК: Здравноосигурените могат да потърсят медицинска помощ от личен лекар, различен от техния

Осигуреният гражданин може да потърси медицинска помощ от личен лекар, различен от неговия, като не е нужно да носи здравната си книжка. За такъв преглед се заплаща потребителската такса от 2 лева и 90 стотинки. Това припомнят от Здравната каса в разгара на летните почивки и пътувания в страната. При пътуване в държава-член на ЕС се препоръчва да се..

публикувано на 21.06.25 в 14:20

Градушка помля тютюнева реколта в Кирковско

Силна градушка причини щети на тютюневата реколта в няколко села на община Кирково.  Най-тежко е положението в селата Кран, Делвино, Кукуряк, където реколтата е унищожена на 100%, и частично в село Средско, каза за Радио Кърджали кметът на общината Шинаси Сюлейман. По думите му кметовете на тези населени места вече правят описи на..

публикувано на 21.06.25 в 13:25

МВнР: Българските граждани да се въздържат от пътувания към държавите от Близкия изток.

Министерството на външните работи призова българските граждани да се въздържат от  пътувания към държавите от Близкия изток. Препоръката се отнася за държавите Ирак, Иран, Сирия, Ливан, Израел, Йордания, Кувейт, Обединени арабаски емирства, Бахрейн, Катар, Саудитска Арабия. От Ситуационния център на министерството допълват, че е..

публикувано на 21.06.25 в 11:44