На емоционално тържество в двора на СУ „Петко Рачов Славейков“ в Кърджали абитуриентите от випуск 2025 получиха своите дипломи за средно образование. Три паралелки зрелостници официално се сбогуваха с училището, в присъствието на своите семейства, приятели и преподаватели.
Сцената бе празнично украсена, а централно място в двора заеха абитуриентите, облечени в академични тоги и шапки – символ на постигнатото знание и прехода към нов етап от живота. С този ритуал учениците се подготвиха не само за момента на завършване, но и за бъдещата си реализация като студенти и професионалисти.
В своето приветствие към зрелостниците директорът Багдасаров им благодари за приноса към училищния живот и ги насърчи да вземат мъдри решения за бъдещето си. Той подчерта, че повечето от тях са изминали 12 пълноценни и щастливи години под покрива на Славейковото училище.
Дипломи получиха общо 72-ма ученици, от които 45 бяха отличени с плакети за пълен отличен успех, отличен успех и принос към издигането на престижа на учебното заведение. Всички зрелостници изслушаха и ритуално повториха клетвата на завършващите славейковци, след което тържествено хвърлиха шапките си във въздуха.
Хасково чества Деня на Сухопътните войски с ритуал по поднасяне на венци и цветя пред паметника на славния Десети пехотен Родопски полк. Кметът на Община Хасково Станислав Дечев, областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова, представители на командванията на Военните формирования в Хасково и Корен поднесоха цветя на признателност..
Дванадесетокласникът от СУ “Петко Рачов Славейков” Любомир Колев, член на Школата по история "ИстОрика" с ръководител Димитър Димов, спечели първо място в раздел "Презентация" и второ място в раздел "Есе" на XXXIII-то издание на Национален конкурс "Родолюбие" на тема "Българският принос в света на науката, технологиите и иновациите"...
Не очаквам нов ръст на цените на горивата у нас .Това заяви пред БНР Димитър Георгиев – финансист и анализатор на международните пазари. "Това, което видяхме, беше едно минимално поскъпване в резултат от цялата несигурност и напрежение, което се беше създало във връзка с до последно неяснотата за това как ще продължи да функционира, в чии..
Всички училища в община Златоград вече разполагат с нови и модерно оборудвани STEM центрове. Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев и кметът на Златоград Мирослав Янчев символично отвориха днес вратите на новото STEAM пространство в Средно училище „Антим I“. С това общината успешно финализира мярката по Плана за..
В началото на ноември екип от експерти от РИОСВ – Хасково подпомогнат от учен от Института по биоразнообразие и екосистемни изследвания към БАН (ИБЕИ – БАН) осъществиха мониторинг на къщички поставени за сънливци в района на Хасковска и Кърджалийска област. При мониторинга повече от половината проверени къщички бяха със следи от обитаване на..
Всяка година, в навечерието на зимния сезон, областният управител Никола Чанев инициира работна среща на институциите, отговорни за състоянието на пътищата, инфраструктурата и снабдяването на населението с оглед евентуално влошаване на метеорологичната обстановка. Съгласно нормативните документи на АПИ зимният сезон започва от 15 ноември..
Първият музей на инвестиционното злато посреща в Пловдив посетители, които искат да научат повече за историята на парите и тяхната връзка със златото – от раждането на златото, неговия космически произход и пътя му до Земята, до това как този скъпоценен метал променя живота на хората през годините. Организаторите обещават увлекателно пътешествие..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478