Мъж и жена са задържани при операцията на ГДБОП и прокуратурата в Хасковско, при която беше разбита голяма нелегална фабрика за цигари. Открити са над 100 милиона къса цигари. Според разследващите фабриката е работела от години.
Нелегалната фабрика е работила в землището на село Момково, Хасковско. Вътрешният министър Даниел Митов обясни, че схемата за производство на цигари е работила дълго:
"Тепърва ще се изяснява кои са свързаните лица задържани. Времето със сигурност е между две и три години, тъй като вие ще видите долу какво е изградено, каква е логистиката. Вътре има и помещения, в които буквално са живЕли работниците. Ще видите, че си имат и агрегати за ток. Съобразили са, че можем да ги хванем през консумацията на ток и са изградили автономна система за производство на електричество, така, че да могат да работят машините".
Разследването на канала е започнало преди близо година. Антимафиотите са задържали преди ден камион с цигари в Генерал Тошево, като това ги е отвело до нелегалната фабрика.
Главен комисар Боян Раев - директор на ГДБОП:
"Рано сутринта беше установен един ТИР, който не е с българска регистрация, в Генерал Тошево и от там започна всъщност първото действие по разследването. В самия ТИР намерихме 9 големи палета, в които имаше 324 мастербокса, 16 200 стека цигари от различни марки".
Освен двамата задържани, са установени още 4 лица, за които се смята, че са съпричастни към разбитата фабрика. Едното от тях е чуждестранен гражданин.
Ново огнище на шарка по дребните преживни животни е открито в Хасковска област. И този път заразата е открита във ферма за овце в свиленградското село Капитан Андреево. Това е трети обект с констатирано огнище в района. Заради случая днес при областния управител Стефка Здравкова беше свикана епизоотичната комисия, която набеляза конкретни..
През нощта на места в Северна България ще има валежи от дъжд, в отделни райони придружени и с гръмотевици, докато в останалата част от страната ще преобладава ясно време, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Около и след полунощ увеличение на облачността ще има над източните райони. Ще духа слаб до..
Общински съвет - Черноочене проведе редовно заседание днес, 23 юли. Съветниците актуализираха бюджета на общината за 2025 г., обсъдиха и взеха решения по редица ключови въпроси, касаещи развитието на общината. Кметът инж. Айджан Ахмед обяви, че поради повишен интерес към покупка на парцели за строителство, приходите от продажба на земя са..
Отборът на ОДМВР-Кърджали, участвал в турнир по футбол на малки врати, организиран от Община Джебел, спечели първото място. Полицейският тим се окичи със златните медали, след като на финала победи „Скуадра адзура“ от община Кирково. В състезанието, което се проведе в рамките на „Дните на джебелчани“ от 17 до 19 юли, се включиха 10 отбора,..
От следващата учебна година изпитите по математика от Националното външно оценяване след 7. и 10. клас ще включват интегрални задачи. За решаването на този вид задачи, учениците ще използват базовите си знания и умения по природни науки. Целта е задачите да станат по-практични, без да се заучават закони, съобщи пред журналисти министърът..
Община Кърджали съобщава на жителите на град Кърджали, че на 25 юли (петък) 2025 г. от 21:00 до 06.00ч. на 26 юли (събота) 2025г. ще се извърши пръскане срещу комари. Ще бъдат третирани площи на територията на целия град – паркове, междублокови пространства, районите на религиозните храмове, терените покрай Водното огледало,..
Днес и утре / 23 и 24 юли/ е пикът на горещата вълна в Гърция с температури 45 градуса. Според прогнозите до петък ще продължи екстремното време с много високи температури. Правителството се събра на извънредно заседание, за да изготви стратегия за справяне с трайното засушаване. Само сутрин рано и вечер ходете на плаж, съветват..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478