Голям горски пожар, избухнал снощи между областите Кестел и Гюрсу, приближава четвъртия по големина град в Турция - Бурса, съобщиха местни медии.
Силни ветрове причиниха бързото разпространение на огъня, достигайки квартал Карахадър и принуждавайки властите да затворят магистралата Бурса-Анкара между Кестел и Гюрсу за движение в посока Анкара, предаде БТА. Шофьорите бяха пренасочени към алтернативни маршрути, тъй като пламъците се приближават до жилищни райони. Днес движението е възстановено.
Временно беше затворена участъкът в района от магистралата Бурса-Анкара. Днес движението е възстановено.
Десетки противопожарни екипи, включително противопожарни коли, цистерни с вода и превозни средства за борба с безредиците, работят усилено за овладяване на пламъците. Огънят е осветил нощното небе с яркочервени пламъци, видими от много части на града. Пътищата около зоната на пожара са затворени, за да се предотврати достъпът на цивилни и да се гарантира безопасността.
Столична община Бурса издаде предупреждение в социалната мрежа Екс за пепел, вследствие от горските пожари. Гражданите бяха посъветвани да държат прозорците и вратите си затворени и да избягват излизането навън, освен ако не е необходимо.
Министърът на транспорта и инфраструктурата Абдулкадир Уралоглу заяви след инспекция на мястото в Бурса, че са дадени инструкции да не се поемат рискове в жилищни райони.
„Две села бяха евакуирани - около 700 жители бяха евакуирани оттам. Пожарите достигнаха до село Игидир, където също бяха евакуирани 600 жители. Следим отблизо ситуацията. Координирахме действията си с Министерството на земеделието и горите“, каза Уралоглу днес сутринта.
Причината за пожара все още се разследва. Междувременно Турция продължава да се сблъсква с труден сезон на горски пожари с множество огнища, подхранвани от екстремни горещини и човешка дейност, отбелязва "Тюркийе тудей".
Милко Багдасаров вече не е директор на най- голямото училище в Южна България СУ „Петко Р. Славейков“ в Кърджали. Това стана ясно от публикация на Багдасаров в социалните мрежи. Публикуваме я без редакторска намеса: Приятели, Не очаквах, че по толкова грозен начин ще приключа професионалната си кариера в образованието, но явно силно съм..
За днес е в сила предупреждение за високи температури. Жълт код е обявен за 12 области в страната. Това са Велико Търново, Враца, Монтана, Видин, Плевен, Пловдив, Пазарджик, Стара Загора, Кърджали, Благоевград, Кюстендил и Хасково, показва справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология. Денят ще бъде предимно..
Митническите служители на Митнически пункт Капитан Андреево откриха недекларирана валута за над 100 000 лева в седалките и таблото в шофьорската кабина на товарен автомобил. Товарната композиция с чужда регистрация пристига на МП Капитан Андреево на 9 август на изходящо трасе от страната към РТурция. В зоната за митнически контрол водачът,..
Първи потвърден случай на ХИВ-СПИН за тази година е регистриран в Регионалната здравна инспекция в Кърджали. Това се случва в момент, когато здравната институция провежда лятната си Анти-СПИН кампания от първи до 31 август, в която всеки, който желае, може да се изследва анонимно, каза д-р Кадрие Христова, директор на дирекция "Надзор на заразните..
Първично огнище на шарка по дребните преживни животни бе установено от ветеринарните власти в животновъден обект в крумовградското село Чернооки. След лабораторно проверени проби 258 овце са евтаназирани с цел предотвратяване разпространението на заразата. Днес Областната епизоотична комисия, ръководена от заместник областния управител Кадир Муарем,..
Полицията в Кърджали разследва пет случая на хулиганство и насилие, станали през почивните дни. Две са проверките срещу мъже, нанесли телесна повреда на жени в условията на домашно насилие. И двата случая са от неделя В друг случай проверката е срещу жител на Кърджали, който на 9 август около 20.00 ч. в жилищен блок в кв.Възрожденци е отправил закани за..
100% от месото, млечните продукти, зеленчуците, предлагани в големите търговски вериги у нас да са българско производство. За това настояват производители. Асоциация "Обединени български животновъди“ ще защитава и искането си за таван на търговските надценки на всички храни. Към момента това не е залегнало в законопроекта за веригата на..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478