На 8 септември православната църква отбелязва Рождество на Пресвета Богородица, Празникът е наричан още Малка Богородица и е посветен на раждането на Дева Мария.
Празнични служби за Света Богородица ще бъдат отслужени във всички храмове в страната, включително и в Кърджали, каза за Радио Кърджали отец Николай Величков.
Той уточни обаче, че само в Средновековния манастир „Свети Йоан Предтеча“ празничното богослужение започна по-рано от останалите храмове в Кърджали, а именно в 6.00 часа, сутринта.
„След празничното богослужение ще бъде отслужена Света божествена литургия, в 7,20 часа, която ще продължи до 8.30 часа.“, каза отец Николай Величков.
В Кърджали се провежда 31-вия национален конкурс „Пътен полицай на годината“. 70 бяха участниците в надпреварата, сред тях имаше и дами. Те премериха сили в общо 5 дисциплини. „През последните години активно се включват и дамите-пътни полицаи в конкурса“, казаМария Ботева, заместник-началник на „Пътна полиция“. Освен теоретичен изпит, в..
В Кърджали се провежда XXIII Национално състезание по природни науки и екология, организирано от Министерството на образованието и науката и Регионалното управление на образованието в Кърджали. Домакин е Средно училище "Йордан Йовков". В състезанието участват 32 отбора от Ямбол, Търговище, Първомай, Разград, София, Козлодуй, Шумен, Полски Тръмбеш,..
Коледни добавки за пенсионерите тази година не са планирани, заяви в интервю за NOVA заместник-председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Деница Сачева. Тя уточни, че възможностите на бюджета в това отношение са силно ограничени. По отношение на внесените в Народното събрание три проектобюджета - на държавата, на касата и на ДОО, Деница..
Бившият кмет на Кърджали Хасан Азис няма да присъства на учредяването на новия проект на Ахмед Доган - политическа партия "Алианс за права и свободи" и няма да участва в организацията. Това съобщи самият той с писмо до медиите, като увери, че приветства създаването на партията: "Тя е очакван акт на съхраняване на дългогодишните ни усилия за защита..
Кърджали е домакин на националното състезание "Пътен полицай на годината", което започна в 11 часа. Това е 31-вото му издание. В него участват 70 служители от всички областни дирекции на МВР. Атракция са авто- и мотодемонстрациите, които се провеждат в центъра на града, каза за БНР комисар Мария Ботева- заместник-началник на отдел "Пътна..
Днес не се очаква промяна в синоптичната обстановка. Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. В Дунавската равнина, а преди обяд и по долините на реките в Южна България ще е мъгливо. Почти тихо време. Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°, значително по-ниски в местата с трайна мъгла; в София –..
За православните християни започва Рождественският пост, който продължава до Бъдни вечер. В църковната традиция той е установен в чест на предстоящия голям празник на Рождението на Спасителя на света - Иисус Христос. Народът го нарича още Коледен пост. Рождественският пост е втори по своята дейност след Великия пост. Продължава 40 дни и не..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478