Временните синдици ще имат право да развалят сделки със задна дата, от отнемането на лиценза до настоящия момент. Аргументът на управляващите за необходимостта от промяната в Закона за банковата несъстоятелност е, че в момента КТБ се разграбва, а интересът на държавата и останалите кредитори трябва да бъде защитен.
Идеята е временните синдици да бъдат назначавани от съда, по предложение на Фонда за гарантиране на влоговете, който е най-големият кредитор на КТБ. Финансовият министър ще има право да настоява за смяна на временните синдици, ако се усъмни в добросъвестността на техните действия. Самите синдици ще трябва да се отчитат всяка седмица за дейността си.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..