Пловдивският окръжен съд наложи мярка за неотклонение „задържане под стража” на баретата Драгомир Драгомиров, задържан за участие в контрабандния канал за цигари на граничния пункт „Капитан Андреево”. Служителят от Специализирания отряд за борба с тероризма е 16-ият обвиняем по цигарената афера за над 24 милиона лева.
Според разследването, на 29 март Драгомиров, който е от София, е ескортирал три камиона с контрабандни цигари по пътя Хасково - Пловдив. Ако обвиненията срещу него се докажат, го грозят от 5 до 15 години затвор.
Определението на окръжните магистрати може да бъде обжалвано пред Пловдивския апелативен съд.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..