Бюджетната комисия в парламента ще гласува текстовете за отпадането на банковата тайна за банки в несъстоятелност. Текстовете на промените в Закона за кредитните институции бяха подготвени от временната комисия за изясняването на обстоятелствата около фалита на Корпоративна търговска банка (КТБ).
Макар и в текстовете от законопроекта да е записано, че трябва да падне банковата тайна за "банка в несъстоятелност", реално промените се правят заради Корпоративна търговска банка.
Един от ключовите въпроси е, как да се разкрият всички документи от създаването на дадена банка, до започването на производство по несъстоятелност, след като по закон част от документите се пазят само по няколко години. Още по-сериозен казус е, че разкриването на банковата тайна би могло да увреди интересите на клиенти на банката, които нямат никакво отношение към изпадането в несъстоятелност. Затова от Асоциацията на банките считат за по-разумно да се разкриват данни за сметките само на хората, които са имали виновно поведение за фалита на банката или са имали възможност да повлияят върху хода на събитията.
Синдиците на КТБ предупредиха, че падането на банковата тайна, специално в този случай, може да попречи на работата на разследващата фирма, която трябва да проследи паричните потоци и евентуално да спомогне за възстановяването на част от имуществото на банката.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..