Инициативата е на група млади хора, студенти по архитектура, урбанизъм и режисура, обединени под названието "ПоДлезно". Със средства, предоставени от Фонда за иновации в културата" на стойност 2 хил. лв., те са почистили стените на подлеза от графити, пребоядисали са стълбите като клавиши на пиано, монтирали са гигантски декоративни тонколони и аудио касетки.
Превърнали са стените в петолиния с ноти и грамофонни плочи, направили са музикален оргафон, комбинация от орган и ксилофон, изработен от водопроводни тръби, на който може да се посвири. В подлеза вече има сцена за концерти, а също и място за игра на народни танци в рамките на инициативата "Таратанци".
Зам.-кметът по транспорта Любомир Христов информира, че от 2010 г. общината е извършила основен ремонт на 50 от общо 80 подлеза в столицата. Христов изрази съжаление, че 4 обновени подлези в столицата са "буквално унищожени от вандализъм", което налага отделяне на допълнителни средства за повторен ремонт.
Съоръжението на "Жендов" е превърнат в привлекателна и удобна за улични музиканти сцена, където всеки може да представи свое изпълнение, уверява Добрина Добрева с репортажа си, в който улавя звуци и цветове от музикалния подлез.
Чуйте.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..