Жътвената кампания на слънчогледа започва при цени от 660 до 680 лв. за тон. Цената е по-висока от миналогодишната, но прогнозата е да поевтинява през септември и октомври, коментира Антонина Белопитова от Софийската стокова борса.
За сравнение миналата година в този период е била 560-600 лева на тон. Не е висока цената. 2012-а бяхме свидетели на цени от около 900 до, даже 1000 и над 1000 лева за тон за слънчоглед, така че не можем да говорим за някакви сътресения, обясни Белокопитова.
Очакваната реколта от слънчоглед е близо 2 млн. тона. Същото количество зърно е прибрано и през миналата година.
По прогнози на експертите през следващите месеци се очаква и поевтиняване на олиото.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..