Премиерът Бойко Борисов съобщи, че на 19 април ще започнем да добиваме газ от собствени находища. По време на форума на ГЕРБ в Стара Загора той каза още, че има забрана за изследване на находища за нефт и газ от по нашето Черноморско крайбрежие, наложено от Съветския съюз, според открити в архивите документи от 1964 година.
Според Борисов, ударът върху първия кабинет на ГЕРБ, е дошъл веднага, след като е било решено да започне проучване на Черноморското дъно в "Хан Аспарух", "Терес" и "Силистар":
Това е богатство.Това е диверсификация. Това си е наше. В момента платформата е на Босфора. Защото за "Хан Аспарух" тя е толкова голяма, че се разглобява, за да може да мине Босфора и, някъде на 19 април започваме да дупчим и да добиваме газ.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..